EN
28.02.2022, 15:02 Wersja do druku

Kraków. Teatr Groteska niesie pomoc Ukrainie

Drodzy Widzowie i Przyjaciele,

zbieramy pieniądze dla Ukrainy. Samodzielnie i prywatnie. Od pracowników, aktorów, ich rodzin, przyjaciół i znajomych. Zebraną kwotę wpłacimy na konto Fundacji Widowisk Masowych. Zachęcamy Was do podobnych działań.

Za wschodnią granicą trwa wojna. Żadne słowa nie oddadzą sytuacji mieszkańców Ukrainy, każde wydaje się puste i zbyteczne. Dlatego tak ważne są nawet małe gesty niosące realne wsparcie.

Od kilku lat gościmy w Grotesce Międzynarodowy Festiwal Teatru Ukraińskiego „Wschód – Zachód”, organizowany przez Fundację Widowisk Masowych wspólnie z Centrum Młodzieży im. dr. Henryka Jordana. Z początkiem kwietnia miała się odbyć 9. edycja tego wydarzenia pod znamiennym w obecnej sytuacji hasłem „Zdejmując maski”. Mimo wszystko nie tracimy nadziei, że do niej dojdzie.

Od pierwszych godzin konfliktu Fundacja, jak wiele innych krakowskich organizacji pozarządowych niesie pomoc mieszkańcom Ukrainy. Obecnie zajmuje się zakupem medykamentów i sprzętu ochronnego dla wojskowych (kamizelki, kaski itp.). Postanowiliśmy pomóc Fundacji i zorganizować indywidualną, „wewnętrzną” zbiórkę, a zgromadzone pieniądze przekazać na jej konto.

Wy również możecie ją wesprzeć:

PL 40 2030 0045 1110 0000 0413 8860 (konto w złotówkach)

PL 13 1600 1462 1022 7492 6000 0002 (konto w EURO)

SWIFT: PPABPLPKXXX

tytuł przelewu: Darowizna dla Ukrainy

Fundacji Widowisk Masowych

33-333 Ptaszkowa 633

NIP: 7343530043

Fundacja Widowisk Masowych

Pieniądze będą przeznaczone na zakup niezbędnego zaopatrzenia po konsultacji i w porozumieniu z Generalnym Konsulatem Ukrainy w Krakowie.

Działajcie! Przypominajcie ludziom wokół Was o możliwościach niesienia pomocy. Mobilizujcie otoczenie. Przejmujcie inicjatywę w rodzinie. Organizujcie własne małe zbiórki, nie tylko pieniężne, wśród kolegów, znajomych, bliskich i przekazujcie dary w ich imieniu. Drobne gesty mają wielką moc!

Więcej informacji o zbiórkach rzeczy i leków dla uchodźców i żołnierzy, możliwości wolontariatu, udzielenia schronienia i pomocy w tkaniu siatek maskujących znajdziecie na stronie:

uainkrakow.pl

Źródło:

Materiał nadesłany

Wątki tematyczne