EN
8.02.2022, 09:00 Wersja do druku

Kraków. Teatr Groteska dla dorosłych: Olbrychski, Niemen, "Mistrz i Małgorzata"

Daniel Olbrychski w "Kodzie Mistrzów", koncert "Niemen mniej znany" i aż trzy spektakle "Sceny dla Dorosłych" to lutowe propozycje Teatru Groteska tym razem dla nieco starszej niż zazwyczaj widowni.

Największe przeboje i mniej znane utwory Czesława Niemena w wykonaniu córki artysty - Natalii Niemen - można będzie usłyszeć w 16 lutego o godz. 19.00. Teatrze Groteska podczas koncertu upamiętniającego 83. urodziny artysty.

"Niemen mniej znany" to projekt zainicjowany przez córkę artysty, w którym Natalia Niemen próbuje przybliżyć publiczności mniej znaną twórczość ojca. Są to utwory, które powstawały na przestrzeni lat i znalazły się, m.in. na takich albumach jak "Terra deflorata" czy "Spodchmurykapelusza". Podczas koncertu nie zabraknie też największych hitów Czesława Niemena, takich jak "Jednego serca", "Dziwny jest ten świat" czy "Płonąca stodoła". 

28 lutego gościem "Kodu Mistrzów" - cyklu spotkań z wybitnymi postaciami życia publicznego, artystami, intelektualistami - będzie Daniel Olbrychski, jeden z najwybitniejszych aktorów filmowych i teatralnych. Bohater spotkania w Teatrze Groteska ma na swoim koncie ponad 200 kreacji teatralnych i filmowych. Pracował z najwybitniejszymi polskimi reżyserami: Krzysztofem Kieślowskim, Krzysztofem Zanussim, Kazimierzem Kutzem, Adamem Hanuszkiewiczem, a poza granicami kraju z Nikitą Michałkowem, Claude Lelouchem, Philipem Kaufmanem, Volkerem Schlöndorfem.

"Kod Mistrzów" z udziałem daniela Olbrychskiego odbędzie się 28 lutego, o godz. 18.00. Bilety na wydarzenie dostępne w kasie teatru od 21 lutego, od godz. 14.00. Wstęp 1 zł.

Oprócz spektakli skierowanych do najmłodszej publiczności, w lutym na deskach Teatru Groteska zagoszczą także przedstawienia dla dorosłych. 

11 i 12 lutego cieszący się niezmiennie ogromną popularnością "Mistrz i Małgorzata" w reżyserii Włodzimierza Wolańskiego. 

- Powrócimy też do twórczości Juliusza Słowackiego za sprawą "Balladyny" . W "Groteskowej" wersji dwupoziomowość świata przedstawionego utworu (świat elfów i świat ludzi), została przełożona na świat aktorów i lalek - zapowiada przedstawienie Groteska.

W końcówce miesiąca powróci na scenę przy ul. Skarbowej nagrodzony Grand Prix Festiwalu Komedii TALIA "Kandyd". Inscenizacja tekstu Woltera w reżyserii Pawła Aignera 18 i 19 lutego.

Tytuł oryginalny

Teatr Groteska dla dorosłych: Olbrychski, Niemen, "Mistrz i Małgorzata"

Źródło:

„Dziennik Polski” online

Link do źródła