EN

1.06.2022, 11:41 Wersja do druku

Kraków. Stypendia dla scenarzystów i dramatopisarzy

Stowarzyszenie Willa Decjusza i Fundacja Współpracy Polsko-Niemieckiej we współpracy z Literarisches Colloquium Berlinzapraszają polskich i niemieckich scenarzystów i dramatopisarzy do składania aplikacji na jednomiesięczne stypendia w Willi Decjusza w Krakowie w jednym z dwóch terminów: październik lub listopad 2022 roku. Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 3 lipca 2022.

O stypendium mogą ubiegać się autorzy scenariuszy filmowych, telewizyjnych, radiowych, gier komputerowych i planszowych oraz sztuk teatralnych z Polski i Niemiec, którzy udokumentują co najmniej jedną realizację filmu, słuchowiska radiowego, przedstawienia teatralnego lub gry na podstawie własnego tekstu.

Oferujemy miesięczny pobyt w zabytkowej oficynie renesansowego pałacu Willa Decjusza w Krakowie (jednoosobowy pokój z łazienką), stypendium w wysokości 3 000 zł brutto, pomoc w organizacji pobytu oraz nawiązywaniu kontaktów branżowych. Mamy również nadzieję, że pobyt w Willi Decjusza, która aktualnie gości twórców w ramach sześciu programów stypendialnych, umożliwi nawiązanie cennych kontaktów międzynarodowych, a towarzystwo artystów z całego świata posłuży jako inspiracja i stworzy okazję do wymiany informacji i współpracy twórczej.

W ubiegłym roku na stypendium przebywały: Anna Wakulik, Magda Kupryjanowicz, Lisa Sommerfeld i Dana von Suffrin.

Osoby zainteresowane udziałem w projekcie prosimy o wypełnienie formularza aplikacyjnego online (https://form.jotform.com/221302420983346) i przesłanie w załączniku fragmentu zrealizowanego scenariusza lub sztuki teatralnej w języku polskim, niemieckim lub angielskim. Do formularza można dołączyć list motywacyjny lub rekomendację. Rekrutacja trwa do 3 lipca do godz. 23:59.

Lista wybranych stypendystów zostanie ogłoszona do 31 lipca 2022 roku. Projekt przewiduje cztery miesięczne stypendia dla dwóch twórców z Polski oraz dwóch z Niemiec. Wszelkie pytania można kierować na adres: [email protected]

Projekt finansowany jest ze środków Fundacji Współpracy Polsko-Niemieckiej.

Źródło:

Materiał nadesłany

Wątki tematyczne