Z wielkim żalem przyjęliśmy informację o śmierci Haliny Kwiatkowskiej – wspaniałej krakowskiej aktorki, pedagoga i pisarki.
Pierwsze doświadczenia teatralne zdobyła w amatorskim teatrze w rodzinnych Wadowicach, w którym u boku Karola Wojtyły zagrała Anielę w Ślubach panieńskich A. Fredry, tytułowe role w Balladynie J. Słowackiego i Antygonie Sofoklesa.
Do zespołu Starego Teatru dołączyła w 1954 roku. Na deskach narodowej sceny zadebiutowała rolą Warii w Wiśniowym sadzie w reżyserii Władysława Krzemińskiego.
Kilkadziesiąt zagranych ról bardzo zróżnicowanych gatunkowo – od klasycznej komedii po Beckettowski egzystencjalizm – powstało we współpracy z najwybitniejszymi reżyserami polskiego teatru: Jerzym Jarockim (Dwojra w Zmierzchu I. Babla, Królowa w Cymbelinie Szekspira, Dama w Śnie o Bezgrzesznej J. Jarockiego i J. Opalskiego), Konradem Swinarskim (Była Arystokratka w Nieboskiej komedii Z. Krasińskiego, Wieśniaczka, Dama I w Dziadach A. Mickiewicza, Zosia w Wyzwoleniu S. Wyspiańskiego), Józefem Szajną (Rosika Prangier w Onych i Tatiana w Nowym wyzwoleniu Witkacego), Zygmuntem Hübnerem (Miss Furnival w Czarnej komedii P. Schaffera).
W czerwcu 2006 roku na Dużej Scenie Starego Teatru odbyła się premiera Tartuffe’a Moliera w reżyserii Mikołaja Grabowskiego, w której aktorka stworzyła doskonałą rolę Pani Pernelle.
Profesor Halina Kwiatkowska przez czterdzieści lat była wykładowcą krakowskiej PWST (dzisiejszej AST). Uczyła piosenki, prozy, wiersza, w końcu stworzonego przez siebie przedmiotu – „kultury bycia”.