EN

17.01.2022, 18:57 Wersja do druku

Kraków. Przyznano stypendium im. Stanisława Wyspiańskiego

fot. Klaudyna Schubert / mat. teatru

15 stycznia w Teatrze im. Juliusza Słowackiego w Krakowie przyznano czwarte stypendium im. Stanisława Wyspiańskiego. Każdego roku, w rocznicę urodzin patrona nagradzane są młode, zdolne osoby które oprócz mentoringu wezmą udział w serii warsztatów oraz spotkań z ekspertami z różnych środowisk.

Z pośród 10 nominowanych kapituła wybrała Weronikę Ślesak, studentkę biologii na Uniwersytecie Oksfordzkim. Jest zaangażowana w przeciwdziałanie kryzysowi transferu wiedzy między środowiskiem naukowym, a społeczeństwem. Współzałożycielka firmy mającej na celu rozwiązać wyzwanie wzrostu antybiotykooporności bakterii chorobotwórczych. Działa w ruchu klimatycznym - zarówno w Polsce, jak i w UK. Weronika otrzymała nagrodę główną w wysokości 12 000 zł.

Teatr im. Juliusza Słowackiego towarzyszy stowarzyszeniu im. Stanisława Wyspiańskiego od samego początku. Stowarzyszenie zostało powołane po to, by wspierać zdolnych i młodych ludzi. Wsparciem jest stypendium finansowe oraz uczestnictwo w programie mentoringowym. Przyznawane przez stowarzyszenie Stypendium Stanisława Wyspiańskiego kierowane jest do młodych pasjonatów nauk ścisłych, a także do humanistów, młodych adeptów przedsiębiorczości i nowych technologii. Kolejna edycja stypendium odbędzie się w październiku 2022r.

Źródło:

Materiał nadesłany