EN

24.06.2020, 07:57 Wersja do druku

Kraków. premiera filmu "OSKAR- spektakl, który nigdy nie powstał"

30 czerwca o godzinie 17:00 Teatr Nowy Proxima serdecznie zaprasza na premierę filmu dokumentalnego w reżyserii Piotra Siekluckiego OSKAR- spektakl, który nigdy nie powstał z udziałem realizatorów.

W filmie zagrali: Lidia Bogaczówna, Juliusz Chrząstowski, Katarzyna Krzanowska, Musa Kochan, Tomasz Schimscheiner. Film, wspierany przez Karolinę Jarmołowicz, pscyhoterapeutkę, szefową warszawskiego Ośrodka CENTRUM, jest opowieścią o odchodzeniu. Realizatorzy próbują wyjaśniać w filmie jak rozmawiać z dziećmi na trudne tematy, jak sobie radzić z utratą bliskiej osoby i czym jest psychoterapia.

Premiera krótkometrażowego filmu zainauguruje cykl FAMILIJNEGO PROGRAMU ANTYWIRUSOWEGO, nowego portalu skierowanego do dzieci, rodziców, pedagogów i animatorów kultury. Nowy portal z webinarami , podcastami, felietonami tworzyć będą krakowscy artyści (m.in. Jerzy Stuhr, Jan Peszek, Maciej Maleńczuk, Marcin Daniec), młodzi aktorzy oraz psychoterapeuci Ośrodka Centrum.

Po projekcji filmu odbędzie się krótka konferencja prasowa dotycząca półkolonii LATO W TEATRZE oraz najbliższych planów repertuarowych.


Źródło:

Materiał nadesłany

Wątki tematyczne