EN

25.08.2021, 12:16 Wersja do druku

Kraków. Polifonie 2021 w Cricotece. To tylko koniec świata

4 września w Cricotece wystąpi Anna Sowa z koncertem „It’s Only the End of the World”. Będzie to ostatni pokaz odbywający się w ramach tegorocznego cyklu Polifonii.

fot. Michał Mikulski

Muzyka obiektów – pod takim hasłem w Cricotece odbywa się tegoroczna edycja cyklu koncertów muzyki eksperymentalnej i awangardowej. Podczas Polifonii artyści poświęcają swoją uwagę wielotorowości funkcji i roli instrumentów/obiektów w działaniach muzycznych. Eksplorują zakres ich możliwości brzmieniowych oraz znaczeniowych, sięgają po ich amplifikację, multiplikację bądź dekonstrukcję, a także zmianę kontekstu ich wykorzystania.

Najbliższy, wrześniowy koncert to „It’s Only the End of the World” - teatr instrumentalny na 7 wykonawców, elektronikę i video. Tak o powstałej na zamówienie szwajcarskiego Theather Basel kompozycji mówi artystka:

Do zgłębienia mechanizmów apokalipsy-kryzysu wykorzystuję narzędzia muzyczne i ruchowe. Poprzez nowatorskie użycie instrumentów, będące wynikiem dekonstrukcji przyjętych norm i technik, próbuję odnaleźć nową jakość muzyczno-dramatycznej wypowiedzi. Wykonawców traktuję jako performerów, w równym stopniu kładąc nacisk na realizację partii instrumentalnych, jak i wymagających fragmentów taneczno-performatywnych. W spektaklu epizody intensyfikujące poczucie niepokoju, entropii czy przytłoczenia, wyrażone za pomocą muzyki i gestu, przeplatają się z fragmentami kontemplacyjnymi, pełnymi intymności czy niejednoznacznego humoru.

Anna Sowa szerszej publiczności znana może być m.in. z występów na Warszawskiej Jesieni (2020) czy Pergine Festival (2019). Aktualnie jest studentką programu Master Special na Musik Akademie w Bazylei w klasie prof. Caspara Johannesa Waltera i prof. Johannesa Kreidlera.

Koncert „It’s Only the End of the World”
4 września, 19:00
Bilety 10/20

https://www.cricoteka.pl/pl/its-only-the-end-of-the-world-koncert-anny-sowy-w-ramach-polifonii-2021-muzyka-obiektow/

Źródło:

Materiał nadesłany