EN

11.12.2020, 15:30 Wersja do druku

Kraków. "Godzinki..." - pierwsza wirtualna premiera Teatru Mumerus

To nowy spektakl muzyczno--taneczny krakowskiego Teatru Mumerus. Premierę „Godzinek od świtu do nocy" zaplanowano na 14 grudnia, a przedstawienie zostanie zagrane rano. po południu, wieczorem i nocą.

Premiera będzie wirtualna, a widownia obejrzy spektakl za pośrednictwem kanału YouTube. Przedstawienie w reżyserii Wiesława Hołdysa poświęcone pieśniom śpiewanym codziennie o określonych porach dnia łączy w sobie śpiew, taniec i poezję. Sceny koncentrują się na „białym śpiewie", czyli technice z pogranicza śpiewu i krzyku.

Wokalnej stronie przedstawienia towarzyszy taniec, a ruch w tym spektaklu stanowi próbę kontaktu z rzeczywistością po-zazmysłową. Fuzja tych elementów ma natomiast stworzyć mistyczny klimat na granicy snu i jawy. W przedstawieniu wykorzystano teksty Jerzego Trzanowskiego - XVII-wiecznego poety trzech narodów: polskiego, czeskiego i słowackiego. Jak podkreślają twórcy, w duchu antycznej jedności czasu, akcja rozgrywa się w ciągu jednej doby, czyli - jak w tytule - od świtu do nocy, stąd wyjątkowe terminy pokazów: 14 grudnia o godz. 10,15 grudnia o godz. 13,16 grudnia o godz. 18 oraz 17 grudnia o godz. 22.

Zaloguj się i czytaj dalej za darmo

Zalogowani użytkownicy mają nieograniczony dostęp do wszystkich artykułów na e-teatrze.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Tytuł oryginalny

„Godzinki od świtu do nocy". Pierwsza wirtualna premiera krakowskiego Teatru Mumerus

Źródło:

Polska Gazeta Krakowska nr 290

Autor:

Julia Kalęba

Wątki tematyczne