EN

28.11.2020, 09:45 Wersja do druku

Kraków. Ostatnie sesje teatralne na żywo w ramach Krakowskiego e-Festiwalu Żydowskiego Teatru

W niedzielę i w poniedziałek odbędą się ostatnie sesje teatralne na żywo w ramach drugiej edycji Krakowskiego Festiwalu Żydowskiego Teatru. Na widzów czekają trzy wydarzenia: Spotkania Lajkoniczne: “Konik Galicyjski” (niedziela, godz. 12.00) oraz Mazagan.city: “Mazagan Odpływa” (niedziala, godz. 18.00), a w poniedziałek wykład o historii przedwojennego Krakowskiego Żydowskiego Teatru.

Krakowski Festiwal Żydowskiego Teatru to nowa inicjatywa na kulturalnej mapie Krakowa. Pierwsza edycja odbyła się w ubiegłym roku. Tegoroczny festiwal stanął przed wyzwaniem edycji pandemicznej. Tak narodził się pomysł przestrzeni na styku świata teatru i internetu, której ideą jest zachowanie istoty teatru, czyli interakcji artystów z widzami.

W niedzielę, podczas ostatniej w tym roku sesji teatralnej na żywo, aktorzy zagrają w niecodziennych warunkach, które teraz są naszą "tymczasową" codziennością. Sesje teatralne zostały przygotowane on-line specjalnie dla medium internetowego. Można podłączyć się bezpośrednio do sesji (przez zoom) lub też oglądać livestream w internecie. ="#utm_medium=alz&utm_source=dziennikpolski24.pl&utm_campaign=artykul">

Zaloguj się i czytaj dalej za darmo

Zalogowani użytkownicy mają nieograniczony dostęp do wszystkich artykułów na e-teatrze.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Tytuł oryginalny

Ostatnie sesje teatralne na żywo w ramach Krakowskiego e-Festiwalu Żydowskiego Teatru

Źródło:

„Dziennik Polski” online

Link do źródła

Wątki tematyczne