EN
21.01.2021, 09:00 Wersja do druku

Kraków. "Ostatnia wieczerza" online z NCK

Inne aktualności

Nowohuckie Centrum Kultury zaprasza na spektakl „Ostatnia wieczerza” na podstawie powieści „Cena” Waldemara Łysiaka w wykonaniu Teatru Ab Intra, który tym razem zobaczymy online, na Facebooku NCK.

Jedenastu bohaterom zebranym przy wspólnym stole przyjdzie decydować o ludzkim losie. Erudyci i prostacy, ateiści i wierzący, socjaliści i endecy odkryją co to jest ostateczność i kto się do niej posunie. Ile warte jest ludzkie życie? Czy wybrać mniejsze zło, czy umyć ręce metodą Poncjusza Piłata? A jeżeli wybierać, to co uznać za zło mniejsze? Czy wobec śmierci wszyscy są równi? Jak w czasach wojny odnaleźć sprawiedliwość? Czym różnią się sędziowie od skazanych a kaci od ofiar? Na takie pytania każdy z uczestników wieczerzy, ale też każdy z widzów będzie musiał sobie odpowiedzieć.

Scenariusz i reżyseria: Adam Chmielowski

Opieka reżyserska: Marlena Topolska

Teatr Ab Intra został założony w 2011 roku, od tego momentu Artyści zrealizowali 35 spektakli, które obejrzało ponad 6 500 widzów. Celem działalności teatru jest udostępnianie miłośnikom sztuki szerokiego i gruntownego pola do rozwoju artystycznego i osobowego. Teatry Sceny Ab Intra współtworzą pasjonaci sztuki teatralnej jak również osoby, które poprzez sztukę pragną rozwijać swoją sprawność emocjonalno-intelektualną. Warsztaty prowadzone są z wykorzystaniem technik K. Stanisławskiego, M. Czechowa, T. Kantora J. Grotowskiego oraz technik z obszaru psychologii- szczególnie dramaterapii. W repertuarze teatru znajdują się m.in. spektakle: „Tangere” wg „Tanga” Sławomira Mrożka, „Piaskownica” wg Michała Walczaka, czy „Dziejba Leśna” wg Bolesława Leśmiana.

30 stycznia (sobota), g. 19.00, Facebook NCK

Teatr Ab Intra

OSTATNIA WIECZERZA - spektakl online

Źródło:

Materiał nadesłany

Wątki tematyczne