EN

17.09.2022, 19:55 Wersja do druku

Kraków. Opera Krakowska ma nowego dyrektora. Piotr Sułkowski zastąpił Bogusława Nowaka

Operze Krakowskiej stawiał pierwsze zawodowe kroki. Pełnił w niej funkcje czołowego dyrygenta i dyrektora artystycznego. Teraz, po 15 latach, wraca tam, gdzie wszystko się zaczęło. Stanowisko nowego dyrektora tej instytucji artystycznej objął prof. dr hab. Piotr Sułkowski. Człowiek z Krakowa, związany ze środowiskami muzycznymi w Polsce i za granicą. Pisze Julia Czerniak w „Gazecie Wyborczej - Kraków”.

Swoją kadencję rozpoczyna we wrześniu i będzie pełnił ją przez najbliższych pięć sezonów artystycznych. Zastąpił na stanowisku Bogusława Nowaka, który kierował Operą Krakowską nieprzerwanie od 2007 roku. Kandydatura prof. Piotra Sułkowskiego wyłoniona została na podstawie konkursu.

Świat zainteresowany współpracą z Krakowem

- Dziś wracam z bagażem doświadczeń i pomysłów. Zobaczymy, na ile te pomysły będziemy mogli przełożyć w najbliższych pięciu latach na konkrety. Będzie więcej nowych tytułów. Będziemy patrzeć, na ile nasz odbiorca narzuca nam poprzeczkę, bo przecież tworzymy repertuar nie dla siebie, ale dla melomanów – mówi Piotr Sułkowski. - Wiele osób, z którymi dane mi było w świecie pracować, jest zainteresowanych współpracą z Krakowem.

Zaloguj się i czytaj dalej za darmo

Zalogowani użytkownicy mają nieograniczony dostęp do wszystkich artykułów na e-teatrze.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Tytuł oryginalny

Opera Krakowska ma nowego dyrektora. Piotr Sułkowski zastąpił Bogusława Nowaka

Źródło:

„Gazeta Wyborcza - Kraków” online

Link do źródła

Wszystkie teksty Gazety Wyborczej od 1998 roku są dostępne w internetowym Archiwum Gazety Wyborczej - największej bazie tekstów w języku polskim w sieci. Skorzystaj z prenumeraty Gazety Wyborczej.

Autor:

Julia Czerniak

Data publikacji oryginału:

16.09.2022