EN

7.09.2022, 20:12 Wersja do druku

Kraków. Nowy sezon w Teatrze Nowym Proxima

„NaXuj. Rzecz o Prezydencie Zeleńskim” / fot. Marcin Oliva Soto / mat. teatru

Wraz z początkiem września na deski teatru powraca głośna premiera ubiegłego sezonu "NaXuj. Rzecz o Prezydencie Zeleńskim".

W czarno groteskowym spektaklu bohaterami, opórcz Prezydenta Ukrainy, są jeszcze Upiór Kijowa, Sobowtor Putina, polski artysta Hołodzimierz „co przywozi pomoc i bardzo chce żeby go za to chwalono” oraz upiór Rasputina i Bohuna. W spektaklu usłyszymy ukraińskie pieśni a na na scenie zobaczymy ukraińskich tancerzy.
Autorem scenariusza jest Ziemowit Szczerek, autor m.in. głośnych książek „Siódemka”, czy „Przyjdzie Mordor i nas zje”

9/10/11 IX 2022

Następnie powrócimy do świetnie przyjętego spektaklu "Kora.Boska", za który Teatr Nowy Proxima został ukarany przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Spektakl jest opowieścią o kobiecie, artystce, córce i matce, o Polsce, religii, systemie i chorobie; to baśniowa historia o miłości, tęsknocie, niemocy i żalu. Kultowe przeboje Maanamu wykonywane są przez Katarzynę Chlebną (reżyserkę i odtwórczynię głównej roli). 

Nie jest to jedyny tytuł z Katarzyną Chlebną, który pojawi się w tym roku na scenie Teatru Nowego Proxima. Już pod koniec roku PREMIERA spektaklu o Ewie Demarczyk. 

Nie zapominamy o dzieciach! Już w październiku wielki powrót "Małego Księcia" opowieści pięknej i ponadczasowej, której narratorem stał się Ralph Kamiński. "Kosmiczne energie" tym razem wybrzmią z planety B612. 

W propozycjach na nowy sezon nie zabraknie również dobrze znanych klasyków, jak "Kazik, ja tylko żartowałem" czy "Kobiety objaśniają mi świat"

Źródło:

Materiał nadesłany