EN
26.02.2022, 10:02 Wersja do druku

Kraków. Ministerstwo Kultury zabierze dzieciom teatr? Festiwal Mała Boska Komedia nie dostał dotacji

Inne aktualności

Kolejny krakowski teatr pominięty w rozdaniu ministerialnych dotacji. Teatr Łaźnia Nowa nie dostanie pieniędzy na Małą Boską Komedię. To jeden z najważniejszych festiwali teatralnych dla dzieci i młodzieży. - Bez dofinansowania z MKiDN będziemy zmuszeni go odwołać - żali się Bartosz Szydłowski, dyrektor Teatru Łaźnia Nowa. Pisze Marta Gruszecka w „Gazecie Wyborczej - Kraków”.

Nie tylko Teatr Nowy Proxima stracił pieniądze na spektakle. Dofinansowania nie otrzyma też Teatr Łaźnia Nowa, organizator festiwalu Mała Boska Komedia, czołowego przeglądu sztuk teatralnych dla najmłodszych widzów. Wyniki tzw. Programów Ministra opublikowano w ostatnich dniach na stronie ministerstwa.

Bartosz Szydłowski: Dosyć gabinetu politycznego!

Teatr Łaźnia Nowa starał się o dotację w ramach siedmiu ministerialnych programów, w tym m.in. „Wydarzeń artystycznych dla dzieci i młodzieży". Liczył na 200 tys. zł, które w całości miały być przeznaczone na organizację Małej Boskiej Komedii. Tymczasem krakowska scena nie dostanie ani złotówki.

Zaloguj się i czytaj dalej za darmo

Zalogowani użytkownicy mają nieograniczony dostęp do wszystkich artykułów na e-teatrze.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Tytuł oryginalny

Ministerstwo Kultury zabierze dzieciom teatr? Festiwal Mała Boska Komedia nie dostał dotacji

Źródło:

„Gazeta Wyborcza - Kraków” online

Link do źródła

Wszystkie teksty Gazety Wyborczej od 1998 roku są dostępne w internetowym Archiwum Gazety Wyborczej - największej bazie tekstów w języku polskim w sieci. Skorzystaj z prenumeraty Gazety Wyborczej.

Autor:

Marta Gruszecka

Data publikacji oryginału:

25.02.2022

Wątki tematyczne