EN

7.07.2021, 11:14 Wersja do druku

Kraków. Miejskie wsparcie dla kultury. Instytucje dostaną łącznie 2 mln zł

Inne aktualności

Niemal 2 mln złotych to pieniądze, które miasto przeznaczyło na wsparcie bieżącej działalności instytucji kultury, a radni Krakowa przyjęli uchwałę w tej sprawie. Kto i na co dostanie fundusze z budżetu Krakowa?

Przeszło 2 mln zł dotacji trafi do miejskich instytucji kultury. Dodatkowe wsparcie ma zostać przeznaczone na projekty realizowane przez placówki, remonty i zakupy obiektów, instrumentów czy sprzętu. Komu i ile pieniędzy przypadło z miejskiego budzetu?
Największe dofinansowanie na bieżącą działalność otrzymają miejskie orkiestry, Capella Cracoviensis dostanie od miasta ponad 465 tys. zł z przeznaczeniem na realizację pięciu projektów muzycznych, m.in. "Go West! Polish baroque promo tour" czy "Terra Incognita, weekendy muzyki dawnej w nieodkrytych krajobrazach kulturowych". Capella Cracoviensis dostanie także dodatkowe 200 tys. zł na zakup instrumentów i akcesoriów muzycznych.

Niemal 270 tys. zł trafi do drugiej miejskiej orkiestry - Sinfonietta Cracovia otrzyma pieniądze m.in. na wydarzenia związane z obchodami jubileuszu Leszka Długosza.

Spory zastrzyk gotówki z miejskiej kasy popłynie do nowohuckich instytucji - Teatru Ludowego, który łącznie dostanie blisko 300 tys. zł na modernizację Dużej Sceny i digitalizację zbiorów archiwum teatralnego; Nowohuckiego Centrum Kultury (180 tys. zł) z przeznaczeniem m.in. na Noc Jazzu i rewitalizację terenu wokół NCK oraz Teatru Łaźnia Nowa (150 tys. zł) na festiwal Mała Boska Komedia. Ponad 130 tys. dostanie Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta na modernizację Klubu Karino i realizację projektów kulturalnych.

Miejskie pieniądze wesprą także budżet Muzeum KL Plaszow (94 tys. zł) na zakup pierwszego wyposażenia, MOCAK-u (90 tys. zł) z przeznaczeniem na zakup rzeźby Krzysztofa M. Bednarskiego „Sarkofag Adama Zagajewskiego”, która będzie prezentowana w Panteonie Narodowym. Muzeum Historyczne Miasta Krakowa (82 tys. zł) otrzyma dofinansowanie do projektów „Zachowanie tradycji szopkarstwa krakowskiego” i udostępnienie kolekcji Muzeum Krakowa dla osób ze szczególnymi potrzebami;
Na wsparcie z miejskiej kasy mogą liczyć również Balet Cracovia Danza (10 tys. zł), Instytut Kultury Willa Decjusza (49 tys. zł) i Biblioteka Kraków (12 tys. zł).

Zaloguj się i czytaj dalej za darmo

Zalogowani użytkownicy mają nieograniczony dostęp do wszystkich artykułów na e-teatrze.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Tytuł oryginalny

Miejskie wsparcie dla kultury. Instytucje dostaną łącznie 2 mln zł

Źródło:

„Dziennik Polski” online

Link do źródła

Wątki tematyczne