EN

6.11.2020, 10:36 Wersja do druku

Kraków. Lekcja Śpiewania z okazji Dnia Niepodległości tym razem online

Inne aktualności

Tegoroczna Krakowska Lekcja Śpiewania z okazji Święta Niepodległości pod hasłem "Droga niepodległości" odbędzie się 11 listopada o godzinie 11 w internecie Biblioteka Polskiej Piosenki

Od wielu lat co roku w dniu Święta Niepodległości artyści z krakowskiego Teatru Loch Camelot organizowali na Rynku Głównym Krakowską Lekcję Śpiewania patriotycznych pieśni. W tym roku niestety tak nie będzie. Zapraszają jednak do internetu.

W tym roku z powodu pandemii koronawirusa nie spotkamy się na Rynku Głównym, aby śpiewająco świętować rocznicę odzyskania niepodległości. Krakowska Lekcja Śpiewania „Droga niepodległości” została jednak przygotowana w zmienionej formule – i odbędzie się online.

W środę, 11 listopada o godz. 11 na internetowej stronie miasta oraz na stronie bibliotekapiosenki.pl będzie miała miejsce premiera wideoklipów przygotowanych specjalnie na tę okazję.

Usłyszymy patriotyczne pieśni wykonane przez artystów Teatru Loch Camelot. Do udziału online w wydarzeniu zaprosi prezydent Krakowa Jacek Majchrowski. Pieśni i piosenki zostaną opatrzone komentarzem Waldemara Domańskiego, pomysłodawcy Krakowskich Lekcji Śpiewania i dyrektora Biblioteki Polskiej Piosenki.

Organizatorzy Krakowskich Lekcji Śpiewania – Biblioteka Polskiej Piosenki i Teatr Loch Camelot - w ten trudny czas pragnęli stworzyć atmosferę wspólnego śpiewania, by uczcić rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości. Miejmy nadzieję, że im się to uda.

Tytuł oryginalny

Krakowska Lekcja Śpiewania z okazji Dnia Niepodległości tym razem online

Źródło:

„Dziennik Polski” online

Link do źródła

Autor:

Paweł Gzyl

Wątki tematyczne