EN

1.10.2022, 11:47 Wersja do druku

Kraków. Kryzys w Teatrze Groteska. Kolejni pracownicy opowiadają o warunkach pracy

Inne aktualności

- Jako związek zawodowy zasygnalizowaliśmy dyrekcji potrzebę przygotowania się do rozmów na ten temat [mobbingu - przyp. red.], poprzez przejście szkolenia antymobbingowego - powiedziały w rozmowie z nami przed dwoma tygodniami aktorki Teatru Groteska Maja Kubacka oraz Barbara Cieślak. Dziś na jaw wychodzą szczegóły dotyczące warunków pracy kolejnych zespołów teatru, a dyrektor Adolf Weltschek zapowiada konferencję, podczas której odniesie się do opisanych zdarzeń. Pisze Julia Kalęba w „Dzienniku Polskim”.

W rozmowie z "Gazetą Wyborczą" o mobbing oskarżają dyrektora Groteski Adolfa Weltschka byli pracownicy administracyjni i działu promocji, a także obsługi widowni i technicy. Opowiadają oni m.in. o nagłych zwolnieniach z pracy, poniżającym traktowaniu, wyzwiskach i problemach psychicznych, z którymi mierzyli się długo po odejściu z pracy.

O kryzysie w teatrze powiedziały również nam w rozmowie z 17 września 2022 roku Maja Kubacka i Barbara Cieślak, aktorki Teatru Groteska w Krakowie należące do nowo powstałego w teatrze Związku Zawodowego Aktorów Polskich. Przyznały wówczas, że założenie związku wynikało z narastających przez lata problemów.

Zaloguj się i czytaj dalej za darmo

Zalogowani użytkownicy mają nieograniczony dostęp do wszystkich artykułów na e-teatrze.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Tytuł oryginalny

Kraków. Kryzys w Teatrze Groteska. Kolejni pracownicy opowiadają o warunkach pracy. Poważne zarzuty wobec dyrektora Adolfa Weltschka

Źródło:

„Dziennik Polski” online

Link do źródła

Autor:

Julia Kalęba

Data publikacji oryginału:

30.09.2022

Wątki tematyczne