EN
6.12.2022, 10:59 Wersja do druku

Kraków. INFERNO - nowa formuła konkursu festiwalowego Boskiej Komedii

W tegorocznej edycji festiwalu INFERNO rozszerza swoje granice niwelując podział na młodych artystów oraz tych bardziej doświadczonych, obowiązujący w poprzednich latach. Zestawiamy w konkursie młodych reżyserów, debiutantów oraz mistrzów, spektakle wyprodukowane w trybie off, jak i przez duże teatry repertuarowe. 

Konkursowe spektakle możecie zobaczyć od 7 do 13 grudnia, a już 14 grudnia, podczas GALI FINAŁOWEJ międzynarodowe jury ogłosi zwycięzców BOSKIEJ KOMEDII 2022.

W tym roku zasady przyznawania nagród zostały zmienione. Przez wiele lat kategorie nagród były ustalane przez organizatora. Po sygnałach od kolejnych gremiów jury uznaliśmy, że to właśnie jurorzy będą wybierać i dookreślać kategorie nagród. Zgodnie z duchem nowoczesnego teatru chcemy iść za intuicją, nie bać się nowych definicji, nazywać na nowo, odrzucić odgórne szufladkowanie. Bez zmian pozostaje tylko nagroda Grand Prix – dla najlepszego spektaklu. Przyznanie pozostałych 9 statuetek całkowicie zależeć będzie od kreatywności jurorów.

Źródło:

boskakomedia.pl
Link do źródła