EN

20.11.2020, 12:18 Wersja do druku

Kraków. Grudzień z Groteską

Rok 2020 przyniósł wiele wyzwań, pozmieniał plany i otworzył na nowe perspektywy rozwoju. Byliśmy obecni w maksymalnym wymiarze w Teatrze – prezentując repertuar Sceny dla Dzieci i dla Dorosłych. Zrealizowaliśmy dwie premiery – wiosną „Dzikie Łabędzie” w reżyserii Jerzego Bielunasa i we wrześniu „Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek (czterech prawych i sześciu lewych) w reżyserii Lecha Walickiego. Podczas pierwszego wyłączenia byliśmy z naszymi widzami przez akcje #złapgroteskęwsieci i #gramydlagroteski. Dzisiaj ponownie teatr jest zamknięty, ale Groteska niezmiennie jest obecna w życiu swoich widzów


To dla nas bardzo ważne, żeby tworzyć i aktualizować ofertę dla widzów w każdym wieku, niezależnie od okoliczności. Tęsknimy za żywym teatrem i przeżywającą go razem z nami widownią. Mamy nadzieję, że jak najszybciej wrócimy do naszej teatralnej aktywności przy Skarbowej 2, ale na razie przygotowaliśmy bogatą ofertę świąteczną, którą będziemy prezentowali w sieci. W grudniu Groteska zasypie widzów prezentami –mówi Dyrektor Teatru Adolf Weltschek. 

Grudzień z Groteską to warsztaty plastyczne poświęcone przygotowaniu ozdób świątecznych, „Opowieść wigilijna” w interpretacji aktorów oraz dokument w odcinkach „Kod Mistrzów – Teatr Nieznany” realizowany przy wsparciu środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Będzie to niebywała okazja, aby zaglądnąć w zakamarki teatralne i poznać ludzi, którzy współtworzą spektakle. O swojej pracy opowiedzą między innymi akustycy i oświetleniowcy, plastycy i pracownicy pracowni krawieckiej.

Grudniową ofertę Groteski otworzą warsztaty plastyczne. Poprowadzą je ulubione aktorskie rodziny lalkarzy oraz pracownicy pracowni plastycznej. Będzie to idealny pretekst do spędzenia czasu wspólnie z całą rodziną i z dużą dawką dobrej zabawy. Pierwszy odcinek już 5. grudnia na stronie i w mediach społecznościowych teatru! 

Wiemy jak dużym zainteresowaniem cieszy się nasz teatr i prezentowane przez nas spektakle - dlatego ich również nie zabraknie w grudniowej ofercie. Planujemy pokazać wybrane tytuły dla dzieci – ale to na razie niespodzianka! – dodaje Dyrektor Weltschek. 

Więcej informacji: 

Dział Promocji: 12 633 48 22, wew. 235, 257

Źródło:

Materiał własny

Wątki tematyczne