EN
24.03.2022, 13:05 Wersja do druku

Kraków. Gala finałowa 22. „Albertiany”

28 marca, o 10.00, rozpocznie się gala finałowa 22. Ogólnopolskiego Festiwalu Twórczości Teatralno-Muzycznej Osób Niepełnosprawnych Intelektualnie „Albertiana”. Wydarzenie, tradycyjnie, będzie miało miejsce na Dużej Scenie Teatru im. Juliusza Słowackiego w Krakowie. 


fot. Jarosław Praszkiewicz

Po przerwie spowodowanej pandemią wracamy do stacjonarnej formuły gali festiwalu, który organizujemy wspólnie z Fundacją im. Brata Alberta. Nasze święto twórczości teatralnej osób z niepełnosprawnością intelektualną rozpocznie się, tradycyjnie, od hymnu „Albertiany”, ze słowami Czesława Miłosza i z muzyką Abla Korzeniowskiego. Następnie będziemy mieli okazję obejrzeć występy laureatów z pięciu Regionów, zarówno w kategorii zespołów, jak i solistów.

W etiudzie pozakonkursowej „Wszyscy jesteśmy z jednego ogródka” zaprezentuje się teatr „Radwanek”. Galę uświetni również ceremonia wręczenia Medali św. Brata Alberta oraz występy gości specjalnych, w tym Susanny Jary, artystki z Ukrainy.

Anna Dymna o „Albertianie”: „Ten festiwal organizujemy od początku razem z Fundacją im. Brata Alberta. I powiem wam, że wspaniale jest, gdy się coś robi razem. Jest raźniej, lżej, możemy się uzupełniać i rozdzielać obowiązki. W tej wspólnej pracy nie liczą się różnice gustów, poglądów. Pracujemy na rzecz godnego życia naszych wspólnych podopiecznych. I to jest nasza radość, nasz najważniejszy cel”.

Na naszym profilu Facebookowym odbędzie się również transmisja live z wydarzenia.

Zdajemy sobie sprawę, że obecnie najistotniejszym tematem jest wojna w Ukrainie. Jednakże niezależnie od tej sytuacji, nasi podopieczni ciągle potrzebują pomocy. Tegoroczna edycja „Albertiany” będzie dla nich pierwszą od trzech lat, okazją do spotkania. Jest to dla nich niezwykłe przeżycie. Serdecznie prosimy więc o włączenie się w promocję wydarzenia.

Po więcej informacji zapraszamy na naszą stronę internetową: https://mimowszystko.org/ oraz profil
na Facebooku: https://www.facebook.com/mimowszystko.

fot. Roman Słomka

Źródło:

Materiał nadesłany

Wątki tematyczne