Muzyka z „1989” - jednej z najgłośniejszych premier teatralnych ostatnich czasów już dostępna!
Mimo braku biletów na wyprzedane już najbliższe jesienne spektakle, od dziś ponownie można przeżywać emocje, które zaserwowały widzom Teatr im. Juliusza Słowackiego w Krakowie oraz Gdański Teatr Szekspirowski, prezentujące „1989”. Tym razem nawet w zaciszu swojego domu, ponieważ do regularnej sprzedaży trafił właśnie album „1989 Musical”.
Posłuchaj teraz:https://streamingpl.lnk.to/1989MusicalAlbum
Rapowana opowieść o czasach Solidarności, upadku komunizmu i narodzinach współczesnej demokracji łączy pokolenia niestandardową formą przekazu. Za wyjątkowe brzmienie spektaklu „1989” odpowiada Andrzej „Webber” Mikosz.
Premiera albumu obejmuje aż 37 utworów w postaci cyfrowej oraz dwupłytowego CD, a także selekcję 21 utworów na dwupłytowym wydaniu winylowym.
Oprócz tradycyjnych albumów, w sprzedaży znajdują się musicalowe gadżety: kubki, plakaty, oversize’owe koszulki z haftem lub nadrukiem, skarpetki i czapki z daszkiem.
W limitowanym nakładzie można zamówić także zestawy: płyt CD z wyjątkowym zinem, zawierającym zbiór wszystkich tekstów piosenek z albumu oraz płyt winylowych z metalową przypinką „1989”.
Albumy i merch dostępne są w poniższych sklepach internetowych, a także stacjonarnie przy okazji spektakli w Krakowie i Gdańsku!
www.teatrszekspirowski.pl/sklep
________________________________________
„1989” to spektakl w reżyserii Katarzyny Szyngiery (Paszport Tygodnika POLITYKA w kategorii Teatr), formą nawiązujący do amerykańskiego „Hamiltona”. Musical „989” powstał w koprodukcji Teatru im. Juliusza Słowackiego w Krakowie i Gdańskiego Teatru Szekspirowskiego. Za brzmienie „1989” odpowiada jeden z najlepszych polskich producentów rapowych – Andrzej „Webber” Mikosz znany m.in. z wieloletniej współpracy z Łoną.
„1989” ukazuje upadek komunizmu z nowej perspektywy. Wydarzenia znane z kronik filmowych i podręczników historii ożywają na scenie oglądane oczami trzech fascynujących par. W życiu Frasyniuków, Wałęsów i Kuroniów idee rywalizują z miłością, entuzjazm zderza się z ciężarem historii, a bohaterstwo przeplata się z rodzinnymi tragediami. Widzowie towarzyszą bohaterom w momentach ikonicznych – podczas strajków w stoczni i przy Okrągłym Stole – ale też w intymnych chwilach radości i cierpienia przeżywanych w zaciszach peerelowskich mieszkań lub więziennych celach.