EN

11.10.2021, 09:32 Wersja do druku

Kraków. Do Bagateli wraca "Śmierć pięknych saren"

fot. Piotr Kubic

Na deski Teatru Bagatela wraca „Śmierć pięknych saren" na podstawie słynnego zbioru opowiadań czeskiego pisarza Oty Pavla.

Choć premiera spektaklu odbyła się na Scenie na Sarego 7 w 2019 r., zagrano go zaledwie kilka razy. Sztukę w reżyserii Jana Szurmieja warto nadrobić. I to, od tego sezonu, na Dużej Scenie!

Czułym narratorem „Śmierci pięknych saren" jest sam autor, grany w spektaklu przez Przemysława B rannego. - Opowiem historię - mówi i snuje skomplikowane oraz nie tylko sielskie dzieje swojej rodziny. -Świat przedstawiony w sztuce jest obrazem człowieka, ludzkości, marzeń, Serdeczność utworu podszyta tym, co my, Polacy, nazywamy czeskim humorem (który tak nam się szalenie podoba), to największy walor tego tekstu -podkreśla Jan Szurmiej, reżyser „Śmierci pięknych saren". W rolach głównych: Przemysław B ranny, Maurycy Popiel, Krzysztof Bochenek, Katarzyna Litwin, Jakub Bohosiewicz, Kamila Klimczak, Michał Kościuk, Aleksandra Godlewska, Lidia Olszak, Robert Ratuszny, Alina Kamińska, Anna Branny i ArturSędzielarz.

Zaloguj się i czytaj dalej za darmo

Zalogowani użytkownicy mają nieograniczony dostęp do wszystkich artykułów na e-teatrze.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Tytuł oryginalny

Śmierć pięknych saren

Źródło:

Gazeta Wyborcza - Kraków nr 235 dodatek Co Jest Grane/08-10-21