EN

15.09.2020, 16:11 Wersja do druku

Kraków. Co jeszcze we wrześniu w Teatrze Nowym Proxima

Druga połowa września na deskach krakowskiego Teatru Nowego Proxima zapowiada się intensywnie i bardzo muzycznie!

W najbliższy weekend (18-20 września) na Scenie Głównej będzie grany popremierowo spektakl „Kazik, ja tylko żartowałem” na podstawie tekstu Ziemowita Szczerka w reżyserii Piotra Siekluckiego. Ta muzyczna opowieść przez historię Polski i polskiej muzyki zbiera bardzo dobre recenzje krytyków i opinie widzów. 

fot. Marcin Oliva Soto

Tydzień później (25-26 września) odbędzie się pierwsza premiera w ramach drugiej edycji Laboratorium Nowego Teatru, programu dającego szansę młodym twórcom teatralnym na realizację autorskiego projektu. Zapraszamy na „Spektakl dyplomowy, czyli kilka piosenek o przemocy w teatrze” w reżyserii Karoliny Szczypek. 

W ten sam weekend na Scenie Berlin, nowej przestrzeni Teatru Nowego Proxima, gościnnie wystąpi grupa improwizacyjna ImproKRK, którą tworzą głównie aktorzy i absolwenci krakowskiej Akademii Sztuk Teatralnych. To w piątek, 25 września, zaś 26 września wróci dawno niegrany, za to cieszący się dużą popularnością i sentymentem spektakl „Wysocki. Powrót do ZSRR” z Edwardem Linde-Lubaszenko. To historia jednego z największych rosyjskich bardów opowiedziana w poruszający sposób, zabierający widzów w podróż po zakamarkach radzieckiej duszy. 

Więcej informacji na stronie: www.teatrnowy.com.pl

Źródło:

Materiał własny