EN

20.05.2021, 12:36 Wersja do druku

Kraków. „Biedni Polacy patrzą na getto” – widowisko Teatru KTO

21 maja o godz. 21.00 Teatr KTO zaprasza na Plac Bohaterów Getta, gdzie odbędzie się performatywna instalacja plenerowa w reżyserii Jerzego Zonia pt. „Biedni Polacy patrzą na getto”. Widowisko inspirowane esejem Jana Błońskiego, zainauguruje projekt Cztery odcienie teatru.

fot. Jason Francisco

Spektakl ma charakter impresji teatralnej przywołującej pamięć pomordowanych w getcie krakowskich Żydów. Eksponaty muzealne Placu Bohaterów Getta – Krzesła – w nienaruszonej formie posłużą za tło etiud teatralnych, pokazujących koloryt kultury i tradycji Żydów Polskich.

Wizualna instalacja z udziałem 150 aktorów, tancerzy i statystów będzie próbą odtworzenia świata sprzed likwidacji krakowskiego getta, świata który w materialnym wymiarze został unicestwiony, ale ciągle mocno istnieje w naszej pamięci.

Seans inauguruje projekt Cztery odcienie teatru, który jest współfinansowany w ramach Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego 2014–2021 oraz ze środków Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu.

Realizacja

Scenariusz i reżyseria: Jerzy Zoń

Choreografia: Michaił Zubkow

Kostiumy: Joanna Jaśko-Sroka

Muzyka: Kroke

Wstęp wolny


Źródło:

Materiał nadesłany