EN

23.10.2020, 08:15 Wersja do druku

Kraków. Bagatela przekłada premierę "Ich czworo" na styczeń i rozpoczyna remont na Karmelickiej

Inne aktualności

Spektakl "Ich czworo" w reżyserii Giovanny'ego Castellanosa miał być pierwsza premierą Bagateli z nową dyrekcją, która miała się odbyć w najbliższą sobotę, 24 października. W związku z sytuacją epidemiologiczną spektakl został przeniesiony na przyszły rok. W budynku przy Karmelickiej rozpoczyna się także zapowiadany remont.

"Ze względu na lawinowy wzrost zachorowań w Małopolsce i powodowanej tą sytuacją troskę, Teatr Bagatela postanowił przesunąć datę premiery spektaklu "Ich czworo" w reżyserii Giovanny'ego Castellanosa na styczeń 2021. W tej chwili trwają zaplanowane próby generalne." - poinformował Teatr Bagatela.

"Ich czworo. Tragedia ludzi głupich" to sztuka Gabrieli Zapolskiej, która na deskach Bagateli zagości po raz drugi. Premiera" Ich czworga" zainaugurowała trzeci sezon działalności pierwszej Bagateli, 27 sierpnia 1921. Pisarka należała przed II wojną do najulubieńszych i najbardziej kasowych rodzimych autorów, co nie pozostało bez wpływu na decyzje repertuarowe młodej krakowskiej sceny.

"Wracamy do tekstu sprzed ponad stu lat, ale czy zmieniliśmy się aż tak bardzo, by nie odnaleźć w nim siebie (a na pewno naszych znajomych)? Bezlitosne pióro Gabrieli Zapolskiej pozostaje tak celne, że reżyserujący "Ich czworo" Giovanny Castellanos nazywa sztukę „doskonałym rentgenem współczesnego życia”- czytamy w opisie sztuki na stronie Teatru Bagatela.

- Nie zamierzamy zmieniać profilu teatru, pozostanie to teatr komediowo-rozrywkowy, co nie oznacza, że nie będzie tu także ambitniejszego repertuaru – zapowiadał podczas spotkania z dziennikarzami Krzysztof Materna, pełniący od 1 lipca 2020 rolę zastępcy dyrektora ds. artystycznych Teatru Bagatela. - Będziemy w naszych propozycjach repertuarowych mieszać klasykę i rzeczy współczesne.

Nowa dyrekcja zapowiedziała także remont obejmujący foyer Dużej Sceny w budynku przy Karmelickiej, ma się ona zacząć w listopadzie i potrwa do Bożego Narodzenia. "Zaplanowane prace uniemożliwiają nam niestety wystawianie przy Karmelickiej 6 spektakli, mają jednak na celu zapewnienie naszym Widzom większego komfortu w nadchodzących sezonach" - informuje Teatr zapraszając jednocześnie na scenę przy Sarego.

Tytuł oryginalny

Bagatela przekłada premierę "Ich czworo" na styczeń i rozpoczyna remont na Karmelickiej

Źródło:

„Dziennik Polski” online

Wątki tematyczne