EN

25.02.2023, 08:37 Wersja do druku

Kraków. Anna Dymna po raz 13. organizuje konkurs poezji dla osób z niepełnosprawnościami

Inne aktualności

Fundacja Anny Dymnej po raz 13. organizuje Ogólnopolski Konkurs Poezji „Słowa, dobrze, że jesteście” dla osób z niepełnosprawnościami. Zgłoszenia można przesyłać do 17 kwietnia.

Wiersze – jak poinformował organizator – będą oceniane w dwóch kategoriach: „Osób z niepełnosprawnością intelektualną” oraz „Osób z pozostałymi niepełnosprawnościami”. Konkurs jest przeznaczony dla osób od 16. roku życia.

Zwycięzców wyłoni jury pod przewodnictwem Anny Dymnej, złożone z osób związanych ze środowiskiem literackim i publicystycznym: Janki Graban, Józefa Barana, Wojciecha Bonowicza i Adama Ziemianina.

Laureaci otrzymają nagrody finansowe, a zwycięskie utwory zostaną opublikowane w tomiku poetyckim.

Anna Dymna od 20 lat prowadzi program telewizyjny „Spotkajmy się”. Często jej rozmówcy przynoszą na nagrania swoje wiersze. „Te wiersze są dla mnie często kluczem do moich rozmówców, pomagają nam wzajemnie siebie zrozumieć i porozumieć się z sobą. Pisząc, człowiekowi łatwiej podziękować, poskarżyć się, zapłakać” – wyjaśniła aktorka zapowiadając konkurs, który jej zdaniem daje ogromną wiedzę o człowieku, jego możliwościach, słabościach, wielkości.

Zgłoszenia, zestaw trzech wierszy o dowolnej tematyce i inne dokumenty trzeba dostarczyć pocztą tradycyjną, elektroniczną lub osobiście do biura Fundacji Anny Dymnej „Mimo Wszystko”.

Szczegółowe informacje o konkursie są na stronie internetowej organizatora oraz pod numerem telefonu 12 31 25 117.

Źródło:

PAP

Wątki tematyczne