EN
28.02.2022, 20:29 Wersja do druku

Kraków. 27 lutego – wyjątkowy dzień w Teatrze im. Słowackiego!

Ten dzień był bardzo intensywny dla Teatru im. Juliusza Słowackiego w Krakowie. Od rana zaplanowane wiele tygodni temu czyszczenie żyrandola. Teatr dla widzów otwarty był od godz. 11:00, w tym czasie każdy mógł zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie, oraz zobaczyć jak przebiega wymiana żarówek.

Dodatkowo cenny dar trafił do Teatru nie chodzi tu o wartość materialną, ale historyczną, symboliczną i emocjonalną. Maria Osterwa-Czekaj przekazała Teatrowi egzemplarz drugiego „paryskiego” wydania „Dziadów części trzeciej” Mickiewicza z 1833 roku. Egzemplarz pochodzi z biblioteki ojca ofiarodawczyni, Juliusza Osterwy, charyzmatycznego aktora, wybitnego reżysera, wizjonera i reformatora teatru, twórcy „Reduty”.

O 13:00 w ramach projektu Capella in Theatrum rozpoczął się koncert Capelli Cracoviensis, który towarzyszył uroczystemu, półtoragodzinnemu wznoszeniu żyrandola.

Wieczorem na Dużej Scenie Teatru odbył się wyjątkowy koncert Solidarni z UKRAINĄ. Podczas koncertu artyści śpiewali i mówili o wojnie, niepewności oraz o nieustającej potrzebie wolności i pokoju. Na scenie wystąpili aktorzy Teatru im. Juliusza Słowackiego w Krakowie oraz ukraińscy i polscy przyjaciele


fot. Bartek Barczyk

Źródło:

Materiał nadesłany

Wątki tematyczne