EN

1.02.2021, 12:27 Wersja do druku

Kraków. 21. Ogólnopolski Festiwal Twórczości Teatralno-Muzycznej Osób Niepełnosprawnych Intelektualnie „Albertiana”

Szanowni Państwo, Fundacja Anny Dymnej „Mimo Wszystko” i Fundacja im. Brata Alberta organizują kolejną, 21. już, edycję „Albertiany” – ogólnopolskiego, kilkuetapowego konkursu artystycznego dla osób z niepełnosprawnością intelektualną. Biorą w nim udział grupy teatralne oraz soliści.

fot. mat. organizatora

Forma tegorocznej edycji festiwalu została dostosowana do sytuacji epidemiologicznej w taki sposób, aby umożliwić wzięcie w nim udziału wszystkim chętnym. Zwycięzcy zostaną wyłonieni w pięciu regionach Polski, na podstawie przeglądu materiałów konkursowych nagranych na płytach DVD lub dyskach przenośnych. Podobnie jak w zeszłym roku, gala finałowa odbędzie się online. Podczas niej zaprezentujemy zwycięskie zespoły teatralne oraz wokalistów z każdego regionu. Wydarzeniu będzie towarzyszyć uroczystość wręczenia Medali Świętego Brata Alberta.

Nowością podczas tegorocznej edycji jest wprowadzenie tematu przewodniego zaprezentowanego przez Annę Dymną. Zespoły teatralne mają za zadanie stworzyć na jego podstawie kilkuminutową etiudę teatralną, natomiast soliści, wykonać nawiązujący do niego utwór.

– Zabawmy się w podróżników, odkrywców, którzy, „idąc przez życie”, potrafią zauważać piękne i ważne rzeczy, małe i duże – opisuje Anna Dymna. – Wszystko zależy od Waszej wyobraźni, spostrzegawczości, ciekawości świata i zdolności odkrywczych. Jak to rozumieć? Czytam słowa mędrców: „Mimo wszystkich cierpień i strat życie jest szczęściem”. Postarajmy się utrwalić na filmikach takie kruche chwile szczęścia. „Kochać życie jest sensem tego życia” – to zdanie też jest podpowiedzią… Porozmawiajcie o tym, co najbardziej kochacie, kogo? Kiedy czujecie, że jesteście szczęśliwi i jest Wam dobrze? Zatrzymajcie na taśmie takie momenty.

Na zgłoszenia czekamy do 29.03.2021 r. Wyniki ogłosimy 11 kwietnia. Gala finałowa odbędzie się 17 maja.

Szczegółowe informacje: www.mimowszystko.org/albertiana

Źródło:

Materiał nadesłany

Wątki tematyczne