EN

10.06.2020, 15:30 Wersja do druku

Kraj. Trwa nabór na II edycję kursu Reżyseria radiowa

fot. mat. organizatora

Wajda School wraz z Teatrem Polskiego Radia i Filmoteką Narodową – Instytutem Audiowizualnym zapraszają na II edycję kursu dla reżyserów radiowych. To intensywny program zawodowy przygotowujący do realizacji słuchowisk radiowych, audiobooków, seriali audio, produkcji płytowych oraz innych form dźwiękowych wykorzystywanych m.in. w fabularyzowanych grach video.
Wykładowcy
Doświadczona kadra pod kierownictwem mistrzów reżyserii radiowej i filmowej – Janusza Kukuły (Teatr Polskiego Radia) i Wojciecha Marczewskiego (Wajda School) zapewnia najwyższy poziom kształcenia weryfikowany na antenie Polskiego Radia. Kształcenie ma charakter warsztatowy i jest prowadzone w systemie mistrzowskim przez najlepszych polskich specjalistów z różnych dziedzin twórczości radiowej, takich jak:  Andrzej Brzoska, Maciej Kubera, Waldemar Modestowicz, Igor Gorzkowski, Wawrzyniec Kostrzewski, Mariusz Malec, Anna Wieczur-Bluszcz, Adam Wojtyszko,  Marta Rebzda z udziałem wybitnych polskich aktorów.
W ramach kursu odbędą się także seminaryjne zajęcia z cyklu „Spotkania z Mistrzem”. W pierwszej edycji kursu w spotkaniach w roli Mistrzów wzięli udział: Krzysztof Bizio, Jan Englert, Adam Ferency, Cezary Harasimowicz, Piotr Salaber, Ingmar Villqist, Janusz Zaorski.

Dla kogo przeznaczony jest kurs?
Kurs reżyserii radiowej to propozycja skierowana do studentów i absolwentów reżyserii filmowej i teatralnej, młodych twórców pracujących już w zawodzie, a także realizatorów gier komputerowych, audiobooków i audiodeskrypcji.
Jak wyglądają zajęcia?
Zajęcia odbywają się w studiach nagraniowych Polskiego Radia oraz w salach szkoleniowych FINA i Wajda School. Ze względu na sytuację epidemiologiczną SARS-CoV2 zajęcia teoretyczne mogą być prowadzone w trybie online w wirtualnych salach wykładowych. Zajęcia praktyczne, prowadzone w studiach nagraniowych Teatru Polskiego Radia, będą odbywać się z zastosowaniem odpowiednich procedur bezpieczeństwa zgodnie z obowiązującymi rygorami sanitarnymi.
Terminy
Kurs realizowanych jest w formie dziesięciu sesji weekendowych od sierpnia do grudnia 2020.
Zgłoszenia uczestników przyjmujemy do 30 czerwca 2020 r.
Rozmowy kwalifikacyjne odbędą się w dniach 27-31 lipca 2020.
Organizatorzy
Wajda School & Studio | Teatr Polskiego Radia | Filmoteka Narodowa - Instytut Audiowizualny
Kurs „Interdyscyplinarne kształcenie kadr realizacji form dźwiękowych - kurs reżyserii radiowej” dofinansowano ze środków Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.
Szczegóły rekrutacji znajdują się na stronie kursu Reżyseria radiowa: wajdaschool.pl i na wydarzeniu na Facebooku: https://www.facebook.com/events/3575898725758688/

Źródło:

Materiał nadesłany

Data publikacji oryginału:

10.06.2020