EN
3.02.2022, 18:03 Wersja do druku

Kraj. "Szaleństwa. Rewia" i "La Traviata" w Multikinie!

Multikino przygotowało dla fanów teatru oraz baletu niezwykłe dwa spektakle. Już 8 lutego w wybranych kinach sieci na wielki ekran powraca przedstawienie Szaleństwa. Rewia (Follies) - legendarny musical Stevena Sounheima z Teatru Narodowego w Londynie. Natomiast następnego dnia widzowie kinowi zobaczą La Traviatę w reżyserii Simona Stone’a z Opéra national de Paris. Bilety na obydwa wydarzenia są dostępne w kasach kin oraz na stronie www.multikino.pl

mat. organizatora

Inne aktualności

Szaleństwa. Rewia

Nowy Jork, rok 1971. Na scenie Teatru Weismanna trwa rewia. Jutro kultowy budynek zostanie zburzony. Trzydzieści lat później, aktorki z tego teatru organizują spotkanie. Przy kilku drinkach snują opowieść o minionych czasach, śpiewają i okłamują siebie nawzajem.

Na Spektakl Szaleństwa. Rewia (Follies) w ramach cyklu National Theatre Live zapraszamy 8 lutego o godzinie 19.00 do następujących kin sieci Multikino: Bydgoszcz, Gdańsk, Katowice, Kraków, Lublin, Łódź, Olsztyn, Poznań Malta, Poznań Stary Browar, Rzeszów, Sopot, Szczecin, Warszawa Młociny, Warszawa Ursynów, Warszawa Złote Tarasy, Wrocław Pasaż Grunwaldzki, Zabrze.

Obsada:

Imelda Staunton (Sally Durant Plummer)

Tracie Bennet (Carlotta Campion)

Philip Quast (Benjamin Stone)

Janie Dee (Phyllis Rogers Stone)

Dominic Cooke (reżyseria)

La Traviata

W Pretty Yende – południowoafrykańska sopranistka, która na co dzień występuje w mediolańskiej La Scali, nowojorskiej The Metropolitan Opera i Wiedeńskiej Operze Państwowej – w Operze Paryskiej z sukcesem wzięła na swoje barki arcytrudną wokalnie i aktorsko rolę Violetty Valéry, paryskiej kurtyzany, która bez pamięci zakochuje się w jednym ze swoich adoratorów. Verdi napisał swoją operę na podstawie słynnej „Damy kameliowej” Aleksandra Dumasa syna. Australijski reżyser Simon Stone przenosi akcję dzieła do dzisiejszego Paryża, pełnego elegancji, ale i rozpasania. Postaci budują relacje przez Internet. Przedstawienie przygotowano w 2019 roku. Obecnie z powodzeniem gości ono na deskach Wiener Staatsoper, co świadczy o tym, że – mimo uwspółcześnienia – spektakl ten podoba się także bardziej konserwatywnej publiczności, gdyż nadal jest zgodny z tekstem libretta.

La Traviatę zobaczymy w środę 9 lutego o godzinie 18.00 w następujących kinach sieci Multikino: Bydgoszcz, Gdańsk, Katowice, Kraków, Lublin, Łódź, Olsztyn, Poznań Malta, Poznań Stary Browar, Sopot, Szczecin, Warszawa Młociny, Warszawa Ursynów, Warszawa Złote Tarasy, Włocławek, Wrocław Pasaż Grunwaldzki, Zabrze.

Giuseppe Verdi • „La traviata” z Opéra national de Paris (Palais Garnier)

W rolach głównych: Pretty Yende, Benjamin Bernheim, Jean François Lapointe

Reżyseria: Simon Stone

Dyryguje: Michele Mariotti

Bilety na Szaleństwa. Rewia oraz La Traviatę są dostępne w kasach kin oraz na stronie www.multikino.pl

Źródło:

Materiał własny

Wątki tematyczne