EN

21.11.2020, 10:35 Wersja do druku

Kraj. Rząd ogłosił luzowanie obostrzeń. Placówki handlowe otwarte od 28 listopada, teatry i kina dalej zamknięte

Inne aktualności

- Od soboty 28 listopada w najwyższym reżimie sanitarnym będą mogły funkcjonować wszystkie placówki handlowe - zapowiedział premier Mateusz Morawiecki podczas konferencji prasowej. Kina, teatry oraz siłownie pozostaną zamknięte.

W sobotę 21 listopada odbyła się konferencja prasowa premiera Mateusza Morawieckiego, wicepremiera, ministra rozwoju, pracy i technologii Jarosława Gowina oraz ministra zdrowia Adama Niedzielskiego. Przedstawiony został niej przedstawiony długofalowy plan dalszych etapów bezpieczeństwa w walce z COVID-19.(...)

Podczas konferencji prasowej premier przedstawił także perspektywę działania dla pozostałych branż poszkodowanych na skutek obostrzeń wprowadzonych z powodu drugiej fali pandemii koronawirusa. Jak zaznaczył Morawiecki, rząd był nakłaniany przez inne branże (gastronomia, kina, teatry, siłownie), aby otworzyć placówki usługowe. Nie przyniosły one jednak efektów, gdyż będą one zamknięte przez najbliższy miesiąc. - Jednak idziemy za radą naszych epidemiologów i zdecydowaliśmy się pozostawić zamknięte również w okresie przedświątecznym, do 27 grudnia. Przed świętami poinformujemy, co dalej - zadeklarował Mateusz Morawiecki.

Tytuł oryginalny

Rząd ogłosił luzowanie obostrzeń. Placówki handlowe otwarte od 28 listopada, kina i siłownie dalej zamknięte

Źródło:

„Gazeta Wyborcza” online

Link do źródła

Wszystkie teksty Gazety Wyborczej od 1998 roku są dostępne w internetowym Archiwum Gazety Wyborczej - największej bazie tekstów w języku polskim w sieci. Skorzystaj z prenumeraty Gazety Wyborczej.

Wątki tematyczne