EN

31.08.2021, 09:07 Wersja do druku

Kraj. Limitowany "Franek Kimono" wkrótce na winylu

fot. mat. prasowe

„Franek Kimono" to album Piotra Fronczewskiego, który ukazał się w 1984 roku. Początkowo cały projekt miał być swego rodzaju satyrą społeczną i pastiszem, jednak nikt nie spodziewał się że piosenki takie jak „King Bruce Lee Karate Mistrz" oraz „Dysk dżokej" staną się wielkimi hitami.

Twórcami projektu byli Andrzej Korzyński, Krzysztof Gradowski, Mariusz Zabrodzki oraz Sławomir Wesołowski. To właśnie oni wymyślili całą koncepcję, a dokładnie postać Franka Kimono, w którą wcielił się Piotr Fronczewski. Materiał, który został zrealizowany przyjął się świetnie. Album „Franek Kimono" został okrzyknięty „Płytą roku' 84" w kategorii Muzyka Rozrywkowa w plebiscycie zorganizowanym przez Program II Polskiego Radia.

Popularność całego projektu była tak duża, że w gdyńskim Teatrze Muzycznym powstał musical „Drugie Wejście Smoka - Franek Kimono Story" w reżyserii Jerzego Gruzy.

24 września ukaże się kolekcjonerska edycja albumu „Franek Kimono" na czerwonym, 180-gramowym winylu. Nakład tego wydawnictwa jest limitowany, ukaże się tylko 2000 egzemplarzy i każdy z nich ma swój unikalny numer.

Zaloguj się i czytaj dalej za darmo

Zalogowani użytkownicy mają nieograniczony dostęp do wszystkich artykułów na e-teatrze.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Tytuł oryginalny

Limitowany Franek Kimono

Źródło:

Dziennik Wschodni nr 168