EN

18.03.2021, 08:45 Wersja do druku

Kraj. Kina, teatry, muzea i galerie znów zamknięte

- Od soboty rozszerzamy obostrzenia na całą Polskę - powiedział minister zdrowia Adam Niedzielski. I dodał, że idą trudne czasy.

- Pandemia się nadal rozwija, główną przyczyną jest brytyjska mutacja koronawirusa - mówił minister zdrowia Adam Niedzielski podczas środowej konferencji. Dodał, że udział mutacji brytyjskiej osiągnął wartość 52 proc. zakażeń. Dlatego gabinet Mateusza Morawieckiego zdecydował o rozszerzeniu na całą Polskę obostrzeń, które dotąd obowiązywały na Mazowszu, Pomorzu, Warmii i Mazurach oraz w Lubuskiem.

Co to oznacza dla kultury? Zamknięte zostają kina, teatry, muzea, galerie i "inne obiekty rozrywkowe" (jak to określił min. Niedzielski). Dopuszczone do użytku są za to obiekty religijne (1 osoba na 15 m kw.).
Nowe obostrzenia dla kultury

W środę Ministerstwo Zdrowia informowało o ponad 25 tys. nowych potwierdzonych zakażeniach koronawirusem. Najwięcej na Mazowszu (4142), Śląsku (4030) i w Małopolsce (2050). Z powodu COVID-19 zmarły 453 osoby. Niedzielski podkreślał, że zwiększa się obłożenie łóżek w szpitalach.

- Jedynym wyjściem jest rozszerzenie obostrzeń na całą Polskę - dodał Niedzielski. - Martwi nas mobilność, intensywność przemieszczania się. Dlatego serdecznie apeluję do wszystkich pracodawców, by ograniczali mobilność przez wprowadzanie pracy zdalnej.

Zaloguj się i czytaj dalej za darmo

Zalogowani użytkownicy mają nieograniczony dostęp do wszystkich artykułów na e-teatrze.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Tytuł oryginalny

Kina, teatry, muzea i galerie znów zamknięte. Ale w piątek jeszcze premiera

Źródło:

„Gazeta Wyborcza” online

Link do źródła

Wszystkie teksty Gazety Wyborczej od 1998 roku są dostępne w internetowym Archiwum Gazety Wyborczej - największej bazie tekstów w języku polskim w sieci. Skorzystaj z prenumeraty Gazety Wyborczej.

Autor:

natszo

Data publikacji oryginału:

18.03.2021

Wątki tematyczne