EN

6.10.2020, 11:26 Wersja do druku

Kraj. „Fleabag. Szmata” na ekranie

fot. mat. organizatora

Październik to w teatralnym repertuarze Multikina czaspremier. Pierwszą z nich będzie monodram Phoebe Waller-Bridge „Fleabag. Szmata”. Spektakl, który stał się pierwowzorem kultowego serialu będzie można zobaczyć premierowo w Multikinie w czwartek, 8 października o godz. 19.

 Przebojowy i obsypany nagrodami (m. in. Złote Globy, Emmy, BAFTA) serial „Fleabag” nie zaistniałby, gdyby nie monodram Phoebe Waller-Bridge (także zresztą licznie nagradzany). To właśnie przezabawny spektakl „Fleabag. Szmata” stał się inspiracją dla głośnego serialu BBC o tym samym tytule, który grono wiernych fanów zyskał również w Polsce.

Napisany i zagrany przez Phoebe Waller-Bridge (współtwórczynię m. in. „Obsesji Eve”) monodram podbił serca widzów kreacją głównej bohaterki oraz nonkonformistycznym spojrzeniem na codzienne perypetie współczesnej trzydziestolatki. Bilety na spektakl w Nowym Jorku i Londynie wyprzedały się na pniu. 8 października o godz. 19:00 ten najzabawniejszy spektakl („New Yorker”) będzie można zobaczyć w Multikinie.

Na spektakl „Fleabag. Szmata” zapraszamy do następujących kin sieci Multikino: Bydgoszcz, Gdańsk, Katowice, Kraków, Lublin, Łódź, Poznań Stary Browar, Szczecin, Warszawa Młociny, Warszawa Targówek, Warszawa Ursynów, Warszawa Złote Tarasy, Wrocław Pasaż Grunwaldzki, Zabrze. Drugi raz przedstawienie zostanie zaprezentowane 19 listopada, również o godz. 19:00.

W październiku w Mutikinie na widzów czeka jeszcze jedna teatralna premiera: „Uśmiechnij się, póki czas” („Present Laughter”)to przezabawna, odważna komedia Noëla Cowarda w reżyserii Matthew Warchusa. Z wcześniejszą premierą łączy ją Andrew Scott – aktor znany m. in. z „Sherlocka” BBC, który w serialu „Fleabag” fenomenalnie zagrał nieobojętnego głównej bohaterce księdza, tym razem wcieli się w rolę… aktora przechodzącego kryzys wieku średniego. Tę tyleż przezabawną, co skłaniającą do refleksji komedię będzie można zobaczyć w Multikinie już 22 października i 26 listopada o godz. 19:00.

Spektakle prezentowane są w ramach projektu MultiCulture Britain: wspólnego przedsięwzięcia British Council i Multikina, w ramach którego na ekranach kin sieci można oglądać najciekawsze brytyjskie spektakle i koncerty.

Patronami medialnymi spektakli teatralnych w Multikinie są: ZWIERCIADŁO, SENS, e-teatr.pl, TerazTeatr.pl.

Bilety już w sprzedaży w kasach kin i na multikino.pl .

Szczegóły na www.multikino.pl.

Źródło:

Materiał nadesłany

Data publikacji oryginału:

06.10.2020

Wątki tematyczne