EN

11.12.2020, 08:47 Wersja do druku

Kraj. Festiwali jest tyle, jakby nie było pandemii. Polecenia kulturalne

Inne aktualności

Życie festiwalowe kwitnie. Co prawda wszystkie wydarzenia kulturalne odbywają się online, ale za to są wśród nich prawdziwe perełki. Oglądamy, czytamy, słuchamy

Nie sądziłam, że kiedyś to się uda. Że znajdę się jednocześnie na dwóch najważniejszych polskich festiwalach teatralnych: krakowskiej Boskiej Komedii i Warszawskich Spotkaniach Teatralnych. Festiwalowe życie online ma jednak swoje zalety. Na ekranie jednego komputera oglądam drapieżną Katarzynę Figurę jako Fedrę, na laptopie obok widzę Barbarę Wysocką ucharakteryzowaną na Olgę Tokarczuk.

"Fedrę" z Teatru Wybrzeże widziałam na żywo w Sopocie, więc teraz śledzę tylko wybrane sceny, korzystam z tego, że dzięki zbliżeniom kamery, mogę dostrzec to, co umyka widzom w dalszych rzędach, aktorskie niuanse, na których zbudowana jest rola.

Przedstawienie "Bieguni" według książki Olgi Tokarczuk w reżyserii Michała Zadary celowo wyłączam po 30 minutach. Wolę zobaczyć w całości już gotową, premierową wersję w warszawskim Teatrze Powszechnym. Mam nadzieję, że już w styczniu, jeśli teatry zostaną otwarte.

Zaloguj się i czytaj dalej za darmo

Zalogowani użytkownicy mają nieograniczony dostęp do wszystkich artykułów na e-teatrze.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Tytuł oryginalny

Poniedziałek świetny jako francuski profesor. A festiwali jest tyle, jakby nie było pandemii

Źródło:

„Gazeta Wyborcza” online

Link do źródła

Wszystkie teksty Gazety Wyborczej od 1998 roku są dostępne w internetowym Archiwum Gazety Wyborczej - największej bazie tekstów w języku polskim w sieci. Skorzystaj z prenumeraty Gazety Wyborczej.