EN

26.10.2020, 12:27 Wersja do druku

Kraj. Dwie wersje „Frankensteina” w Multikinie

Co wspólnego mają Benedict Cumberbatch i Jonny Lee Miller? W pierwszej kolejności być może na myśl przychodzi Ci, że obaj zagrali Sherlocka. Słusznie, ale nie tylko to! Obaj zagrali także Frankensteina i jego wytwór – Stworzenie. Już 27 i 29 października o godzinie 19:00 w Multikinie będzie można obejrzeć dwie wersje „Frankensteina” – teatralnego pojedynku dwójki wybitnych aktorów w reżyserii Danny’ego Boyle’a.

fot. mat. organizatora

27 października o godz. 19:00 we Frankensteina wcieli się Benedict Cumberbatch, a Jonny Lee Miller zagra Stworzenie; 29 października o godz. 19:00 role się odwrócą – Miller zagra Frankensteina a Cumberbatch Stworzenie. Każdego z aktorów będzie można obejrzeć w obu rolach i we własnym zakresie zdecydować, który wypadł lepiej. A wybór nie będzie łatwy – obaj są świetni! Pojedynek wyreżyserował (powracając do teatralnych korzeni) laureat Oscara Danny Boyle – twórca takich filmów jak „Trainspotting” i „Slumdog. Milioner z ulicy”.

Tragiczna historia Wiktora Frankensteina, naukowca pragnącego rozwikłać zagadkę życia i śmierci, oraz stworzonego przez niego z fragmentów ludzkich ciał monstrum stała się tematem sporej liczby adaptacji filmowych, które jednak w większości spłyciły filozoficzną wymowę książki Mary Shelley „Frankenstein albo Współczesny Prometeusz” (1818). Twórcy teatralnej wersji „Frankensteina” zmienili ten stan rzeczy i skupili się na przesłaniu zawartym w gotyckiej powieści, którą pisarka zaczęła tworzyć, mając niespełna 20 lat, a inspirowała się prawdopodobnie aferą grabarzy z 1606 roku, mającą miejsce w miasteczku Frankenstein – dzisiejszych Ząbkowicach Śląskich.

Jakie  to przesłanie? Przekonaj się w  Multikinie!

Na „Frankensteina II” (Benedict Cumberbatch jako Frankenstein, Jonny Lee Miller jako Stworzenie) zapraszamy 27 października o godz. 19:00, a na „Frankensteina” (Jonny Lee Miller jako Frankenstein, Benedict Cumberbatch jako Stworzenie) 29 października o godz. 19:00 do następujących kin sieci Multikino: Bydgoszcz, Gdańsk, Katowice, Kraków, Lublin, Łódź, Poznań Stary Browar, Szczecin, Warszawa Młociny, Warszawa Targówek, Warszawa Ursynów, Warszawa Złote Tarasy, Wrocław Pasaż Grunwaldzki, Zabrze

Już teraz zapraszamy także na kolejne spektakle: 4 listopada o godz. 19:00 hipnotyzujący „Bank Braci Lehmann” – historia o regułach współczesnego świata i rodzinnej firmie, która zmieniła jego losy w reżyserii Sama Mendesa; 19 listopada o godz. 19:00 „Fleabag. Szmata” z Phoebe Waller-Bridge – spektakl, który stał się punktem wyjścia dla kultowego serialu, a 26 listopada o godz. 19:00 „Uśmiechnij się” („Present Laughter”) – przezabawna i jednocześnie skłaniająca do refleksji komedia o perypetiach zmagającego się z „kryzysem wieku średniego” aktora z Andrew Scottem, znanym m. in. z „Sherlocka” BBC i serialowej wersji „Fleabag”, w roli głównej.

Wszystkie spektakle prezentowane są w ramach projektu MultiCulture Britain: wspólnego przedsięwzięcia British Council i Multikina, w ramach którego na ekranach kin sieci można oglądać najciekawsze brytyjskie spektakle i koncerty.

Patronami medialnymi spektakli teatralnych w Multikinie są: ZWIERCIADŁO, SENS, e-teatr.pl, TerazTeatr.pl.

Bilety już w sprzedaży w kasach kin i na multikino.pl.
Szczegóły na www.multikino.pl.

Źródło:

Materiał nadesłany