EN

16.09.2020, 12:46 Wersja do druku

Koszalin. Zbliżają się XI Koszalińskie Konfrontacje Młodych m-Teatr

mat. teatru

Okoliczności są wyjątkowe, ale Bałtycki Teatr Dramatyczny nie zrezygnował ze swej festiwalowej misji. Pokaże publiczności talent reżyserów, którzy stawiają pierwsze kroki na drodze kariery teatralnej.

- Teatr istnieje tylko żywy. Tam gdzie jest publiczność i gdzie jest aktor. Nie można wszystkiego przenieść do sieci, dlatego bardzo zależało nam na tym, by zaprosić widzów na jedenastą już edycję Koszalińskich Konfrontacji Młodych m-Teatr - podkreślił Zdzisław Derebecki, dyrektor Bałtyckiego Teatru Dramatycznego. Festiwal odbędzie się w dniach 19-27 września. - W latach wcześniejszych graliśmy każdego dnia najczęściej dwa spektakle konkursowe. Tym razem będzie to jeden spektakl, za to na dużej scenie, by zobaczyć go mogło jak najwięcej osób.
Publiczność będzie mogła zapełnić tylko połowę miejsc na widowni. Spektakle grane będą bez przerw. Obowiązkowe maseczki, dezynfekcja rąk, oświadczenia o stanie zdrowia. W najbliższą sobotę m-Teatr otworzy premiera spektaklu „Żeby umarło przede mną" w reżyserii Darii Wiktorii Kopiec, laureatki nagrody głównej i nagrody publiczności 9.  KKM  m-Teatr.

Spektakl „Żeby umarło przede mną" inspirowany jest reportażem Jacka Hołuba. Składają się na niego historie pięciu matek, które wychowują dzieci z niepełnosprawnościami. - Teatr dokumentalny zaskarbił sobie w Koszalinie dużą publiczność. Przyjmując zaproszenie dyrektora pomyślałam, że dobrze by było opowiedzieć historię ważną społecznie - powiedziała Daria Wiktoria Kopiec. Spektakl „Żeby umarło przede mną" będzie można zobaczyć 19 i 20 września o godz. 19 oraz 24 września o godz. 21.30.Zaloguj się i czytaj dalej za darmo

Zalogowani użytkownicy mają nieograniczony dostęp do wszystkich artykułów na e-teatrze.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Tytuł oryginalny

Przed nami 11. Koszalińskie Konfrontacje Młodych m-Teatr

Źródło:

Głos Koszaliński nr 217

Wątki tematyczne