EN

11.08.2021, 09:44 Wersja do druku

Koszalin. Stare drzewa i teatr Dialog. Powstaje poetyckie kalendarium parku

Inne aktualności

Niezwykła publikacja zostanie wydana w Koszalinie. Będzie to połączenie kalendarza na 2022 rok, ze zdjęciami dwunastu najbardziej egzotycznych drzew i z poezją poetów polskich, którzy stworzyli piękne strofy o drzewach.

Park Książąt Pomorskich w Koszalinie, który powstawał od 1837, ale ostateczny kształt otrzymał w latach 1933-1934, jest położony u podnóża murów miejskich tuż obok Stowarzyszenia Teatru Propozycji Dialog.

W parku rosną najpiękniejsze i najstarsze drzewa Koszalina, szesnaście z nich to pomniki przyrody. Występują w nim liczne gatunki obcego pochodzenia m.in.: korkowiec amurski, magnolia drzewiasta, wierzba babilońska, orzech czarny.

Unikatem na skalę miasta jest cypryśnik błotny oraz miłorząb dwuklapowy. Warta uwagi jest również aleja platanów klonolistnych, jesion wyniosły i klon jawor zwany "Drzewem Czarownic" który jest najstarszym z nich. Ogółem w parku rosną 124 gatunki i odmiany drzew i krzewów.

Teatr Dialog postanowił uwiecznić ten piękny fragment miejskiej przyrody Koszalina i dzięki wsparciu Funduszu Społecznik i dokumentacyjnej pomocy Moniki Placek, z Działu Zieleni Zarządu Dróg i Transportu w Koszalinie powstaje "Poetyckie kalendarium parku Książąt Pomorskich".

Zaloguj się i czytaj dalej za darmo

Zalogowani użytkownicy mają nieograniczony dostęp do wszystkich artykułów na e-teatrze.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Tytuł oryginalny

Koszalin, stare drzewa i teatr Dialog. Powstaje poetyckie kalendarium parku Książąt Pomorskich

Źródło:

„Gazeta Wyborcza - Koszalin” online

Link do źródła

Wszystkie teksty Gazety Wyborczej od 1998 roku są dostępne w internetowym Archiwum Gazety Wyborczej - największej bazie tekstów w języku polskim w sieci. Skorzystaj z prenumeraty Gazety Wyborczej.

Autor:

mom