EN
8.06.2021, 10:08 Wersja do druku

Koszalin. Dwie premiery na koniec sezonu w Bałtyckim Teatrze Dramatycznym

W tym sezonie artystycznym w BTD zaplanowano jeszcze dwie premiery! "Lokomotywa. Nie dla dzieci" w reżyserii Zdzisława Derebeckiego zaplanowana na 20.06 (niedziela) godz. 19 oraz  "Akompaniator" w reżyserii Żanetty Gruszczyńskiej-Ogonowskiej i Wojciecha Rogowskiego zrealizowany w ramach Sceny Inicjatyw Aktorskich - premiera 25.06 (piątek) godz. 19.

fot. mat. teatru

Nasz najnowszy spektakl „Lokomotywa. Nie dla dzieci”, w reżyserii Zdzisława Derebeckiego, którego premierę zaplanowaliśmy na 20.06.2021 jest słowno-muzyczną opowieścią o jednym z najwybitniejszych polskich poetów Julianie Tuwimie. Przede wszystkim muzyczną. Wśród kilkunastu utworów, do których Poeta napisał słowa, a które usłyszymy podczas spektaklu, każdy z nas zna na pewno: „Miłość Ci wszystko wybaczy”, czy „Czy na pierwszy znak”. Te przedwojenne szlagiery, i inne – nie mniej znane – piosenki to jednak nie wszystko. „Lokomotywa” zabierze nas także do prywatnego świata poety, prezentując widzom Juliana Tuwima jako fascynującego w swojej złożoności, niezwykle wrażliwego Człowieka. W spektaklu pojawią się zarówno fragmenty wierszy i prozy, jak i kabaretowe teksty satyryczne Poety. „Lokomotywa” to również wspólna zabawa z publicznością. O tym jednak sza! Chcemy sprawić naszym widzom niespodziankę.
Zapraszamy Państwa na spektakl pełen wzruszeń i radości, podszyty odrobiną melancholii, podczas którego będziecie się doskonale bawić!

Reżyseria: Zdzisław Derebecki

Premiera: 2021-06-20

Autor: Tomasz Ogonowski

Obsada: Bernadetta Burszta,Katarzyna Ulicka-Pyda, Beata Niedziela, Marcin Borchardt, Wojciech Kowalski, Piotr Krótki, Jacek Zdrojewski

Inspicjent: Izabela Rogowska

Scenografia: Beata Jasionek

Muzyka: Jarosław Barów

Choreografia: Arkadiusz Buszko

Kostiumy: Beata Jasionek

Foto: Izabela Rogowska

fot. mat. teatru

Po ogromnym sukcesie spektakli: „Związek otwarty” i „Przyszedł mężczyzna do kobiety” czas na trzecią propozycję znakomitego duetu aktorskiego BTD: Żanetty Gruszczyńskiej – Ogonowskiej i Wojciecha Rogowskiego. Tym razem to „Akompaniator” Anny Burzyńskiej, wspaniała komedia z elementami makabreski, nagłymi zwrotami akcji i mistrzowskimi pojedynkami aktorskimi. Śpiewaczka operowa i jej nieśmiały akompaniator spotykają się na próbie. On zakochany w niej beznadziejnie od 30 lat, ona nieświadoma jego uczucia. Uczucia, które jest – najdelikatniej mówiąc – bardzo dziwne… Zapraszamy!

Reżyseria: Żanetta Gruszczyńska-Ogonowska, Wojciech Rogowski

Premiera: 2021-06-25

Autor: Anna Burzyńska

Dramaturgia: Tomasz Ogonowski

Obsada: Żanetta Gruszczyńska-Ogonowska, Wojciech Rogowski

Inspicjent: Izabela Rogowska

Scenografia: Beata Jasionek

Kostiumy: Beata Jasionek

Oprawa muzyczna: Tomasz Ogonowski

Prawa autorskie do spektaklu reprezentuje ADiT

Źródło:

Materiał nadesłany