EN

8.12.2020, 15:47 Wersja do druku

Korea Płd. Pokazy online spektaklu „Wyjeżdżamy” w reż. Krzysztofa Warlikowskiego

Pokazy online spektaklu „Wyjeżdżamy” w reż. Krzysztofa Warlikowskiego w Korei Południowej, odbędą się 12 i 13 grudnia na Seoul Performing Arts Festival, prestiżowym festiwalu o wieloletniej historii, który gościł najwybitniejszych twórców światowego teatru.

fot. Magda Hueckel

Jak poinformowano na stronie Nowego Teatru w Warszawie, "spektakl Wyjeżdżamy to jedno z największych dokonań reżysera - jego zagraniczne pokazy bez wyjątku wywołują wśród publiczności i krytyków żywe zainteresowanie polskim teatrem".

"Po październikowych i listopadowych pokazach w ART Corporation z Białorusi (Mińsk), Klajpedos Dramos Teatras z Litwy (Kłajpeda), Sibiu International Theatre Festival z Rumunii (Sybin), Dakh Theatre i Gogol Fest z Ukrainy (Kijów), Prague Crossroads Festival w Narodni divadlo Praha (...), Katona Jozsef Theatre z Węgier (Budapeszt), Kanuti Gildi SAAL z Estonii (Tallin), Comedie de Clermont-Ferrand i Chaillot – Theatre national de la Danse – Paris oraz Festival de Otono w Madrycie, w weekend 12-13 grudnia 2020 spektakl zaprezentuje swojej publiczności Seoul Performing Arts Festival z Seulu" - czytamy w informacji.

Przedstawienie zostanie w sobotę udostępnione bezpłatnie online na 36 godzin.

"Tłumaczenia na osiem języków instytucji partnerskich zostały dofinansowane w ramach Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022, w ramach programu dotacyjnego Instytutu Adama Mickiewicza Kulturalne pomosty" - napisano.

Nagranie spektaklu oraz emisja z francuskimi i hiszpańskimi napisami zostały dofinansowane ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Premiera "Wyjeżdżamy" na podstawie "Pakujmy manatki" Hanocha Levina w reż. Krzysztofa Warlikowskiego odbyła się w Nowym Teatrze 14 czerwca 2018 r.

Źródło:

PAP

Wątki tematyczne