03.07.2020, 08:09 Wersja do druku

Kraków. Koncert charytatywny "Dzieci Dzieciom" - z tęsknoty za teatrem

Inne aktualności

To pierwsza w trzyletniej historii koncertu charytatywnego "Dzieci Dzieciom" edycja, która zamiast na żywo odbywa się online. Dzieci nazwały ją "Tęsknię za Tobą teatrze" i za jej pośrednictwem proszą o wsparcie finansowe na dostęp do kultury. Koncert możemy oglądać na stronie i w mediach społecznościowych Teatru Ludowego. Dla najmłodszych śpiewa m.in. Paweł Domagała.

Tańczą, grają, śpiewają i skaczą, czym dowodzą, że sztuka nie zna podziałów oraz że nawet w czasie pandemii wszyscy pamiętają o teatrze. I bardzo za nim tęsknią. Zwłaszcza dzieci, które przed społeczną kwarantanną bywały na widowni regularnie, mogły na żywo dzielić się wrażeniami czy po prostu wspólnie przeżywać to, co dzieje się na scenie.

Dziś jeszcze nie mają takiej możliwości, dlatego na hasło koncertu charytatywnego „Dzieci Dzieciom”, który od dwóch lat odbywa się dzięki zaangażowaniu Teatru Ludowego, Fundacji Lions Club Stare Miasto, Fundacji dla AGH i Zespołu Szkół Specjalnych nr 14 w Nowej Hucie, młodzi miłośnicy teatru wybrali „Tęsknię za Tobą Teatrze”.

Tylko online

Szkoła dla każdego

„Weź się przytul” – śpiewa Paweł Domagała 

Zaloguj się i czytaj dalej za darmo

Zalogowani użytkownicy mają nieograniczony dostęp do wszystkich artykułów na e-teatrze.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Tytuł oryginalny

Koncert charytatywny "Dzieci Dzieciom" - z tęsknoty za teatrem

Źródło:

Gazeta Wyborcza - Kraków online

Link do źródła

Wszystkie teksty Gazety Wyborczej od 1998 roku są dostępne w internetowym Archiwum Gazety Wyborczej - największej bazie tekstów w języku polskim w sieci. Skorzystaj z prenumeraty Gazety Wyborczej.

Autor:

Marta Gruszecka

Data:

03.07.2020

Wątki tematyczne