EN

22.05.2024, 14:11 Wersja do druku

Komunikat ws. konkursu na dyrekcję Narodowego Starego Teatru im. H. Modrzejewskiej w Krakowie

Szanowni Państwo,
z wielką dumą i radością przyjęliśmy decyzję o rekomendacji na stanowiska dyrekcji Narodowego Starego Teatru im. Heleny Modrzejewskiej.

Serdecznie dziękujemy członkom i członkiniom zespołu artystycznego NST za zaproszenie nas do udziału w konkursie ogłoszonym przez MKiDN. Tak samo dziękujemy wszystkim osobom, które zdecydowały się wesprzeć nasze starania poprzez rekomendacje i współpracę przy tworzeniu naszej aplikacji konkursowej.

Stanięcie na czele jednej z dwóch scen narodowych w kraju jest nie tylko zaszczytem, ale przede wszystkim misją i ogromną odpowiedzialnością. Naszym obowiązkiem jest ochrona i dbanie o rozwój Starego Teatru, który od zawsze diagnozował rzeczywistość i brał czynny udział w debacie publicznej. Będziemy zatem dbali o tradycję, misję oraz fenomen zespołu NST, który zawsze był otwarty na nowe doświadczenia przy jednoczesnym kultywowaniu tego, co ma w sobie najlepszego polski teatr. Tym bardziej cieszy nas, że koncepcję programową przedstawioną przez nasz tandem poparło aż czterdziestu sześciu przedstawicieli i przedstawicielek zespołu przy sześciu głosach wstrzymujących się i dziesięciu popierających naszego kontrkandydata.

Ten silny mandat traktujemy jako wyraz głębokiego zaufania. Mamy nadzieję, że od września będziemy wspólnie pracować na rzecz rozwoju Narodowego Starego Teatru. Do końca sezonu pozostajemy jednak w Łodzi i Szczecinie, gdzie skupiamy się na zabezpieczeniu ciągłości pracy naszych obecnych teatrów.

Dorota Ignatjew
Jakub Skrzywanek

Źródło:

Materiał nadesłany