EN

2.11.2020, 11:00 Wersja do druku

Kołobrzeg. Spektakl „Żeby umarło przede mną" z Koszalina w RCK

fot. Izabela Rogowska/mat. teatru

Regionalne Centrum Kultury w Kołobrzegu im. Z. Herberta zaprasza na spektakl Bałtyckiego Teatru Dramatycznego w Koszalinie „Żeby umarło przede mną". Można go będzie obejrzeć w piątek 6 listopada o godz. 19.00.

„Żeby umarło przede mną" to reportaż Jacka Hołuba. Jest punktem wyjścia do pracy podczas rozpoczynających się prób do nowego spektaklu. Historie matek niepełnosprawnych dzieci, włożone są w szerszy kontekst stawania się rodzicem. Początkowa gra statystyk w budowaniu relacji mężczyzn i kobiet, płynnie przechodzi w prawdopodobieństwo narodzin dziecka, którego zachowanie i wygląd odbiega od wszystkich przyjętych norm. Zaczyna się huśtawka emocji, a co za tym idzie form języka teatralnego.

Eksperymentalne metody inscenizacji zorientowane są na próbie wcielenia się, a co za tym idzie zrozumienia bohaterek reportażu, których każdy dzień jest próbą godnego życia. Powstaje tylko pytanie, czy w kapitalistycznej rzeczywistości, kulcie idealnego ciała jesteśmy wstanie zrozumieć ich sytuację? Czy znajdziemy w sobie na tyle empatii, aby nie odwracać od nich wzroku?

Zaloguj się i czytaj dalej za darmo

Zalogowani użytkownicy mają nieograniczony dostęp do wszystkich artykułów na e-teatrze.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Tytuł oryginalny

Żeby umarło przede mną. Spektakl BTD

Źródło:

Głos Koszaliński nr 256/31.10-01.11