EN

3.08.2021, 11:16 Wersja do druku

Kołobrzeg. Muzyka w Katedrze: sopran i organy w roli głównej

Inne aktualności

W Kołobrzegu już w czwartek ogodz. 20 kolejna odsłona Międzynarodowego Festiwalu Muzyka w Katedrze. Tym razem będzie można posłuchać sopranistki Marzeny Michałowskiej i towarzyszącego jej na organach Jakuba Pankowiaka.

W programie czwartkowego koncertu, znalazły się utwory m.in. Georga Friedricha Handla, Johanna Sebastiana Bacha czy Gabriela Faure. Pierwszy koncert sierpniowy będzie jednocześnie pierwszą okazją do wysłuchania kompozycji wokalnych, które przepięknym sopranem wykona utytułowana artystka Marzena Michałowska. Po raz drugi w tej edycji festiwalu zabrzmią katedralne organy, przy których zasiądzie Jakub Pankowiak, laureat wielu prestiżowych konkursów, który kursy mistrzowskie pobierał między innymi u oklaskiwanej w Kołobrzegu 22 lipca litewskiej organistki Renaty Marcinkute Lesieur. Usłyszymy także m.in. arię „Ave Maria" Camille Saint-Saens'a, kompozycje Stanisława Moryto, Feliksa Nowowiejskiego i Jana Maklakiewicza.

Marzena Michałowska to laureatka wielu konkursów ogólnopolskich i międzynarodowych. Koncertuje w Polsce i za granicą, w najznamienitszych salach koncertowych świata, m.in. w nowojorskiej Carnegie Hali, czy genewskiej Victoria Hali. Współpracowała z wieloma cenionymi dyrygentami, a także zespołami i orkiestrami. W dorobku ma 23 albumy płytowe oraz wiele nagrań koncertów live.

Jakub Pankowiak, to absolwent Akademii Muzycznej w Poznaniu, który doskonalił swoje umiejętności na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie, w Mu-sikhochschule Liibeck, a także podczas krajowych i międzynarodowych kursów mistrzowskich.

Koncert jest płatny, bilety można kupić w kasie RCK lub przed koncertem.

Tytuł oryginalny

Muzyka w Katedrze: sopran i organy w roli głównej

Źródło:

Głos Koszaliński Nr 178

Autor:

(ima)