EN
12.01.2021, 12:40 Wersja do druku

Kielce. Wkrótce premiera "Expirii" - koprodukcji Teatru Żeromskiego z Nowym Teatrem w Warszawie

Teatr im. Żeromskiego przygotowuje się do realizacji prapremiery pt. "Expiria" w choreografii Agnieszki Kryst. Prapremiera online 13 lutego 2021.

fot. mat. teatru

Inne aktualności

Expira to studium kobiecego ciała. Inspiracja do spektaklu została zaczerpnięta ze sztuk wizualnych oraz z tańca ekspresjonistycznego z pierwszej połowy XX wieku. Poruszające się ciało tworzy intymny krajobraz, ukazuje się jako niewyczerpane źródło energii, siły i pożądania.  Jest w ciągłym ruchu, nieustannie przemienia się i transformuje. Tańcząc ustanawia i kwestionuje granice pomiędzy swoją abstrakcyjnością a materialnością. Subtelnie uwydatnia swój potencjał fizyczny i emocjonalny. Bawi się formą i ciągle się jej wymyka, tym samym odzyskuje swoją autonomię i siłę sprawczą. Uwalnia się relacja, która łączy je z naturą. Ta energia bezustannie przepływa otwierając kolejne przestrzenie cielesnej wolności.

Koprodukcja z Nowym Teatrem w Warszawie oraz Art Stations Foundation z Poznania

Spektakl koprodukowany przez Teatr im. Stefana Żeromskiego w Kielcach powstaje w ramach „Poszerzania Pola" – programu choreograficznego warszawskiego Nowego Teatru i Art Stations Foundation, którego kuratorką jest Joanna Leśnierowska.

Prapremiera online 13 lutego 2021.

Źródło:

Materiał nadesłany

Wątki tematyczne