EN

17.10.2020, 09:05 Wersja do druku

Kielce. „Wielki Buzz Grow” w Kubusiu - premiera czytania online

fot. mat. teatru

Od śmiecia do bohatera – tak w telegraficznym ale dosłownym skrócie można by opisać losy tytułowego bohatera najbliższej premiery online „Wielki Buzz Grow” Kamili Oleksiak-Czerwińskiej w reż. Anny Nowickiej, która odbędzie się 17 października o godz. 11.00 na stronie internetowej Teatru „Kubuś”, w zakładce Sztuk! Sztuk!, w podzakładce Wielki Buzz Grow.

Nieudany rysunek małego Ernesta ląduje w śmieciach. Tam poznaje mnóstwo ciekawych postaci od zgniłego Ogryska do Fafołów Rafołaów. W ich wypowiedziach, wyglądzie
i nastawieniu do życia Buzz Grow poszukuje samego siebie i swojej wartości. Gdy zmienia otoczenie na ukochaną szufladę Mamy Ernesta ponownie stara się odnaleźć w nowym otoczeniu. Czy słodziutkie Laurki Mamusi czy inne Gryzmoły Ernesta pomogą głównemu bohaterowi odkryć, kim naprawdę jest?

Pełna humorystycznych dialogów Kamili Oleksiak-Czerwińskiej, dynamicznej grafiki Wacława i Agnieszki Marat-Głód, rytmicznych piosenek Filipa Sternala filozoficzna opowieść o błędach, które tak naprawdę, jeśli dobrze się je „przekuje”, są naszymi największymi sukcesami. Czytanie online jest przeznaczone dla dzieci powyżej 7 roku życia, ale grafika może się podobać także młodszym dzieciom.  

W czytaniu występują wszyscy aktorzy Teatru „Kubuś”:  Anna Domalewska, Błażej Twarowski, Jolanta Kęćko, Małgorzata Sielska, Kuba Sielski, Małgorzata Oracz, Andrzej Skorodzień, Michał Olszewski, Agata Sobota, Andrzej Matysiak, Beata Orłowska, Ewa Lubacz, Zdzisław Reczyński, Dorota Anyż, a także Karol Górski, Filip Sternal.

Więcej na stronie: https://www.teatrkubus.pl/sztuk-sztuk-puka-sztuka-dla-dzieci-2020/wielki-buzz-grow

Trailer czytania online:
https://www.youtube.com/watch?v=G-3Cxv63y7o&ab_channel=TEATRKUBU%C5%9A


Realizacja projektu „Sztuk! Sztuk! To puka sztuka dla dzieci!” dobiega ku końcowi.
W sierpniu odbyła się premiera online ilustrowanego słuchowiska Tomasza Kaczorowskiego „Z czuba albo #byćjakzlatanibrahimowić” dla młodzieży, od zeszłego tygodnia w sobotę 10 października widzowie mogą obejrzeć ekranizowany spektakl „Królowa Ś.” Mariusza Babickiego w reż. Aleksandry Skorupy przedstawiający inne losy Królowej Śniegu, Kaja
i Gerdy. Teraz odbędzie się premiera „Wielkiego Buzz Growa”, zaś 24 października ukaże się widzom ostatnie czytanie online „Perły i Szczypaki” Przemysława Żmiejki.

Wszystkie czytania (prócz słuchowiska) są lub będą przetłumaczone na polski język migowy przez Mariolę Kozłowską-Nowak i udostępniony jako oddzielny film na stronie teatru. Wszystkie czytania online zrealizowane w ramach projektu będzie można oglądać do 30 kwietnia 2021 roku.

Projekt „Sztuk! Sztuk! To puka sztuka dla dzieci!” jest sfinansowana przez Narodowe Centrum Kultury w ramach programu Kultura w sieci.


Źródło:

Materiał nadesłany