EN

8.06.2021, 15:08 Wersja do druku

Kielce. W wakacje kilkadziesiąt wydarzeń kulturalno-rozrywkowych w ramach budżetu obywatelskiego

Ponad 70 wydarzeń kulturalno-rozrywkowych w ramach budżetu obywatelskiego zorganizuje w stolicy woj. świętokrzyskiego stowarzyszenie Przyjazne Kielce. "Chcemy, aby to były najbardziej kolorowe wakacje w Kielcach"- mówił we wtorek Arkadiusz Stawicki, prezes organizacji.

fot. mat. organizatora

Stawicki wyjaśnił, że projekt będzie realizowany w ramach kieleckiego budżetu obywatelskiego. W każdy weekend wakacji w centrum miasta i na kieleckich osiedlach będą organizowane m.in. festyny dla dzieci. Stowarzyszenie pozyskało na ten cel 120 tys. złotych.

W piątkowe wieczory na Placu Artystów będą się prezentować artyści uliczni. Natomiast po ich występach orgaznizowane będzie kino letnie. Seanse filmowe na powietrzu będą także przygotowywane w soboty na Rynku. Z kolei w niedziele na kieleckich osiedlach stowarzyszenie przygotuje pikniki naukowe.

"Dla dzieci zaplanowaliśmy zabawy organizowane przez animatorów, będzie darmowa wata cukrowa, malowanie twarzy i grill. Poza tym prezentowane będą ciekawe doświadczenia naukowe" – powiedziała koordynatorka wydarzeń Anna Polańska.

W ramach projektu zorganizowany zostanie także II Festiwal Sztuk Ulicznych. W dwudniowym wydarzeniu (14 i 15 sierpnia), wezmą udział artyści m.in. z Francji, Niemiec i Ukrainy.

Projekt będzie realizowany do połowy września. Szczegółowe informacje dotyczące planowanych imprez będą dostępne na stronie stowarzyszenia.

Źródło:

PAP

Wątki tematyczne