EN

9.10.2020, 08:53 Wersja do druku

Kielce. Teatr Żeromskiego zmienia datę premiery z powodu czerwonej strefy

fot. mat. teatru

Zaplanowana na sobotę 10 października premiera sztuki "Loretta" na tymczasowej scenie Teatru im. Żeromskiego w Kielcach odbędzie się dzień wcześniej. Ze względu na czerwoną strefę sztuka w pierwotnym planie nie mogłaby bowiem zostać wystawiona.

Przeznaczony dla widzów od 16 lat spektakl na podstawie tekstu kanadyjskiego dramatopisarza Georga F. Walkera miał po raz pierwszy zostać zagrany przez Teatr im. Żeromskiego w sobotę 10 października. To pierwsza sztuka w tymczasowej scenie, dobudowanej do Wojewódzkiego Domu Kultury. Siedzibę teatru przy ul. Sienkiewicza czeka bowiem trzyletnia przebudowa.

W czwartek po południu Ministerstwo Zdrowia ogłosiło jednak, że w związku z pandemią koronawirusa od soboty 10 października Kielce i powiat kielecki zostaną włączone do tak zwanych czerwonych stref. A to oznacza m.in. zakaz organizowania imprez kulturalnych. Dotychczas stolica województwa świętokrzyskiego była w żółtej strefie, co pozwalało na wypełnienie widowni w 25. procentach.

Po decyzji resortu zdrowia władze Teatru im. Żeromskiego postanowiły przesunąć premierę „Loretty” na piątek 9 października na godz. 19. Odwołano jednocześnie spektakle planowane na niedzielę 11 października i czwartek 15 października. Czerwona strefa w Kielcach i powiecie obowiązywać będzie bowiem co najmniej przez tydzień, czyli do piątku 16 października.


Zaloguj się i czytaj dalej za darmo

Zalogowani użytkownicy mają nieograniczony dostęp do wszystkich artykułów na e-teatrze.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Źródło:

Autor:

Piotr Rozpara

Wątki tematyczne