EN

21.05.2021, 10:43 Wersja do druku

Kielce. Teatr TeTaTeT wraca premierą "Seksu dla opornych"

W związku z wprowadzonymi w marcu obostrzeniami obejmującymi m.in. zamknięcie instytucji kultury, Teatr TeTaTeT zmuszony był odwołać planowaną premierę sztuki „Seks dla opornych” Michele Riml w reżyserii Marka Kępińskiego.  Teatr jednak nie zrezygnował z prezentacji spektaklu i wyznaczył już nowe terminy.

fot. mat. teatru

Po udanej zeszłorocznej premierze komedii małżeńskiej pt.: „PRAWDA”, twórcy Teatru kontynuują wątek małżeńskich perypetii, zapraszając tym razem na sztukę „SEKS DLA OPORNYCH” (Sexy Laundry) w przekładzie Hanny Szczerkowskiej.

Premiera spektaklu zaplanowana jest na niedzielę - 6 czerwca 2021 roku. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc na widowni spowodowaną panującym reżimem sanitarnym, spektakl premierowy zostanie zagrany dwa razy - o godzinie 16:00 oraz 19:00 na Małej Scenie Kieleckiego Centrum Kultury.

O spektaklu:

On i Ona - Karol i Barbara, związek z blisko trzydziestoletnim stażem. Zwyczajne, niczym niewyróżniające się małżeństwo wiodące spokojne i ustatkowane życie. Dotąd nie było ich stać  raczej na żadne większe szaleństwo. Aż do pewnej chwili, gdy Ona uświadamia sobie, że czas najwyższy ożywić ich związek i obudzić dawne pożądanie. Opuszczają więc swoje przytulne gniazdko i wyruszają spędzić kilka namiętnych dni tylko we dwoje. Aby się wspomóc zabierają ze sobą poradnik pt: „Seks dla opornych”, jednak zanim uda im się go otworzyć czeka ich solidny rozrachunek z życia. Wzajemne zarzuty, wyrzuty i żale doprowadzą niemalże do całkowitego rozstania, przewodnik po łóżkowych meandrach rozkoszy dostarczy im raczej groteskowych przeżyć, wystawiając ich jednak na zażenowanie i konsternację aniżeli nowe doznania i wielkie uniesienia. Jednakże tej jednej nocy przekonają się, że codzienność i małżeńska rutyna są tak naprawdę największą wartością, bo składają się na nią wzajemna bliskość i przyjaźń, zaufanie i poczucia bezpieczeństwa. Po prostu… miłość.

To nieco gorzki, ale jednocześnie zabawny tekst o małżeńskich perypetiach. Komedia, która trafnie obrazuje męskie i damskie punkty widzenia, pragnienia, a także wyobrażenia o nich samych.

Zapraszamy na mądry, obfitujący w błyskotliwe dialogi spektakl o życiu, który jednocześnie wzrusza i bawi do łez. Spektakl adresowany jest do widzów dorosłych.

Reżyserem spektaklu jest Marek Kępiński. Aktor i reżyser na co dzień związany z rzeszowskim Teatrem im. Wandy Siemaszkowej oraz Teatrem BO TAK. Kielczanie mogą go kojarzyć także ze sceny Teatru im. S. Żeromskiego w Kielcach, w którego zespole był w latach 1995-1996.

Scenografię do spektaklu zaprojektowała Joanna Biskup-Brykczyńska, znana kielecka plastyczka. Absolwentka Akademii Świętokrzyskiej (2001), doktor sztuki Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach. Należy do Związku Polskich Artystów Plastyków. Współpracuje z muzeami i instytucjami kultury w Kielcach przy warsztatach ogólnopolskich i międzynarodowych projektach artystycznych.

fot. mat. teatru

W spektaklu wystąpią:
Teresa Bielińska / Ewa Pająk*
oraz
Mirosław Bieliński / Jacek Mąka* (Teatr im. S. Żeromskiego w Kielcach)
*Aktorzy występują w rolach dublowanych, zamiennie.

Pozostałe spektakle:
5 czerwca 2021 godz. 16:00 i 19:30 spektakl przedpremierowy
6 czerwca 2021 godz. 16:00 i 19:00 PREMIERA
12 czerwca godz. 19:00
13 czerwca godz. 19:00
26 czerwca godz. 19:00

Bilety w cenie:
Premiera - 60 zł
Pozostałe spektakle 55 zł bilet normalny, 35 zł bilet ulgowy.

Bilety już w sprzedaży na portalu kup-bilecik.pl oraz www.teatrtetatet.pl, rezerwacji można dokonywać  także w kasie Kieleckiego Centrum Kultury i pod numerem telefonu: 532-219-376;

Teatr przypomina, że w obecnym reżimie sanitarnym na widowni może zasiąść 50 % publiczności zajmując co drugie miejsce. Spektakl powstał dzięki wsparciu ze środków Funduszu Przeciwdziałania COVID-19;

Źródło:

Materiał nadesłany