EN

9.09.2022, 16:20 Wersja do druku

Kielce. Teatr Kubuś otworzył nowy sezon. Niecodzienna prezentacja przed przyszłą siedzibą teatru

Teatr Lalki i Aktora „Kubuś" w Kielcach otworzył nowy sezon. Niecodzienna prezentacja odbyła się przed przyszłą siedzibą. W spotkaniu udział wzięli: prezydent miasta Kielce Bogdan Wenta oraz zastępca prezydenta Marcin Chłodnicki.

fot. mat. teatru

- Rozpoczyna się artystyczny sezon 2022/2023 Teatru Lalki i Aktora „Kubuś". Dziś jesteśmy w scenerii przyszłej siedziby. Być może nie wygląda ona jeszcze tak, jak byśmy chcieli, ale wszyscy wierzymy, że już w przyszłym roku inauguracja sezonu odbędzie się w nowej siedzibie teatru - mówił prezydent Kielc Bogdan Wenta.

Wiceprezydent Marcin Chłodnicki przyznał, że będzie to jeden z najlepszych sezonów Kubusia. - Jestem przekonany, że to będzie jeden z najlepszych sezonów w Kubusiu. Gratulujemy wszystkich nagród i wyróżnień, które zdobywa teatr i jego aktorzy - powiedział zastępca prezydenta Kielc Marcin Chłodnicki.

O tym, jak będzie wyglądał nadchodzący sezon, opowiedział dyrektor teatru Piotr Bogusław Jędrzejczak.

- Sezon rozpoczynamy już w sobotę, 10 września, sztuką „Chodź na słówko" w reżyserii Maliny Przysługi, następnie 12 listopada legendarna pozycja, czyli „Cyryl, gdzie jesteś?" Wiktora Woroszylskiego. W połowie stycznia adaptacja znów legendarnej książki „Pan Tom buduje dom" autorstwa Stefana Themersona. Ten tytuł wraca na scenę Kubusia po prawie pół wieku, w nowej inscenizacji Przemysława Żmiejki. Potem „Ony" Marty Guśniowskiej i wreszcie, na koniec tego sezonu, 500-tny „Koziołek Matołek". Chcemy, żeby w tym „Koziołku Matołku" udział wzięli wszyscy aktorzy, którzy przez lata w spektaklu się przewinęli. Na pewno będzie to zielone przedstawienie, 1 lipca chcemy zamknąć siedzibę przy ulicy Dużej 9 premierą sceny muzycznej, którą uruchamiamy. Będą to piosenki dla dzieci Jerzego Wasowskiego - mówi Piotr Bogusław Jędrzejczak.

Aktorzy i pracownicy teatru nie kryją, że już nie mogą się doczekać przeprowadzki do nowej siedziby. - Bardzo czekamy na nową siedzibę. I my, i lalki nie możemy się doczekać. Wreszcie będziemy mieć swój wspaniały teatr. Dzieciaki wygodne miejsca, a my wspaniałe zaplecze - mówiła w czwartek aktorka teatru Kubuś Małgorzata Oracz.

Tytuł oryginalny

Kubuś otworzył nowy sezon. Niecodzienna prezentacja przed przyszłą siedzibą teatru

Źródło:

„Echo Dnia” nr 210

Autor:

Aleksandra Boruch

Data publikacji oryginału:

09.09.2022

Wątki tematyczne