EN

31.08.2021, 08:04 Wersja do druku

Kielce. Rozstrzygnięto przetarg na budowę siedziby Teatru Lalki i Aktora "Kubuś"

Władze Kielc rozstrzygnęły przetarg na budowę nowej siedziby Teatru Lalki i Aktora "Kubuś". Na potrzeby teatru zostanie zaadaptowany budynek dawnej kuźni i dworu starościńskiego na kieleckim Wzgórzu Zamkowym.

fot. mat. prasowe

"W przetargu nieograniczonym na adaptację budynków zespołu powięziennego przy ul. Zamkowej 1 w Kielcach pod potrzeby +Kubusia+ jako najkorzystniejsza została wybrana oferta najtańsza - firmy Anna-Bud, opiewająca na wartość około 37,4 mln zł" – poinformował w poniedziałek Tomasz Porębski, rzecznik prezydenta Kielc.

Umowę z wykonawcą zostanie podpisana prawdopodobnie we wrześniu.

Nowa siedziba teatru "Kubuś" ma się mieścić w zabytkowych budynkach na Wzgórzu Zamkowym. Kompleks będzie miał blisko 2000 metrów kw. powierzchni użytkowej. Powstaną dwie sceny: duża z miejscem dla około 150 osób, oraz mała na 80 widzów. W budynku przygotowane zostaną także bufet, foyer, zaplecze sanitarne, szatnia oraz biuro organizacji widowni.

Teatr Lalki i Aktora "Kubuś" w Kielcach rozpoczął działalność w 1955 roku, na początku jako stowarzyszenie. Jego założycielem był Stefan Karski, który nadał też teatrowi nazwę, nawiązującą do jedynego wozu pancernego w Powstaniu Warszawskim.

Obecnie teatr mieści się w kamienicy przy ulicy Dużej 9 w Kielcach.

fot. mat. prasowe

Źródło:

PAP

Wątki tematyczne